Перед початком повного і всеосяжного режиму припинення вогню ворог вчинив чергову провокацію неподалік села Новомихайлівка (Мар’їнський район Донецької області), провівши мінування українських позицій протипіхотними мінами ПОМ-2 за допомогою протитанкових гранатометів.
Про це йдеться у зведенні пресцентру штабу ООС за добу 26 липня, оприлюдненому після півночі.
“Такі міни заборонені Оттавською конвенцією та виготовляються виключно в Російській Федерації. ПОМ-2 ставиться дистанційно і має період самоліквідації від 4 до 100 годин.
Підступність провокації полягає у тому, що невдовзі, уже під час дії перемир’я, міна може детонувати і вибух розцінюватиметься як обстріл зі сторони українських позицій, або підрив українських воїнів на власних мінах. Тобто, в будь-якому випадку, як зрив повного і всеосяжного режиму припинення вогню”, – наголосили в штабі ОС.
У зведенні також зазначено, що недільну добу перед початком перемир’я російській окупаційні війська використали для обстрілів і провокацій на різних ділянках фронту, зокрема і з застосуванням важкого озброєння, БМП і безпілотників, реактивних снарядів тощо. 26 липня збройні формування Російської Федерації 13 разів порушили режим припинення вогню.
Читайте також:
За день до “великого перемир’я” Зеленський провів переговори з Путіним
Напередодні “великого перемир’я”: на ВОПи прислали офіцерів-наглядачів, кулемети не забирають
Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”.
“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” має початися з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.
За словами посла ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Гайді Грау, ці заходи передбачають:
“Під наступальними діями слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття цієї заяви, включно з додатковим інженерним облаштуванням позицій, та/або будь-яке просування чи переміщення озброєних осіб у бік противника, зокрема з метою здійснення розвідувальних або диверсійних дій”, – заявляла Грау.
Також командування ЗСУ та НЗФ ОРДЛО має публічно заявити про видання наказів з перерахуванням усіх зазначених заходів і підтвердити, що ці накази про припинення вогню відповідають цим заходам.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ сприятиме і надаватиме підтримку сторонам у виконанні цих заходів, погоджених ними, без шкоди встановленим процедурам інформування або будь-яким іншим аспектам повного виконання положень мандата місії.
Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.
За день до “перемир’я” окупанти продовжують обстріли з важкого озброєння та інші злочинні дії на українській території.
Читайте також:
Угода про “припинення вогню” на Донбасі може стати прикриттям для “принуждения к миру”, – Гончар
“Це не позбавить нас можливості самозахисту”: ОСи прокоментували підготовку до “великого пе
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!