Перед “великим перемир’ям” росіяни на Донбасі застосували весь спектр провокацій і били великим калібром

 

Із 0:00 понеділка, 27 липня, в зоні проведення операції Об’єднаних сил почався повний і всеосяжний режим припинення вогню. Попередню недільну добу російській окупаційні війська використали для обстрілів і провокацій на різних ділянках фронту, зокрема і з застосуванням важкого озброєння, БМП і безпілотників, реактивних снарядів, мінування території тощо.

Про це йдеться у зведенні пресцентру штабу ООС за минулу добу, оприлюдненому після півночі.

Зазначається, що 26 липня збройні формування Російської Федерації 13 разів порушили режим припинення вогню.

“Протягом доби противник неодноразово здійснював як провокативні, так і прицільні обстріли.

Так, ворожу вогневу активність було зафіксовано біля Водяного, Південного, Широкиного, Пищевика, Пісків, Опитного та Лебединського. На цих ділянках лінії фронту російські окупанти застосували міномети калібру 120 мм і 82 мм, гранатомети різних систем, озброєння БМП, БПЛА та стрілецьке озброєння.

Неподалік населеного пункту Щастя ворог задіяв снайперську зброю, а поблизу Авдіївки загарбники випустили три реактивних снаряди калібру 122 мм та вели вогонь з 82 мм мінометів, гранатометів і великокаліберних кулеметів.

У п’яти випадках підрозділи Об’єднаних сил зі штатного озброєння відкривали вогонь у відповідь”, – сказано в повідомленні.

За минулу добу внаслідок обстрілу противника один український захисник отримав поранення. Його у задовільному стані доставили до медичного закладу та надали необхідну медичну допомогу.

Крім того, розповіли в штабі, напередодні повного і всеосяжного режиму припинення вогню ворог зробив чергову провокацію неподалік Новомихайлівки (Мар’їнський район) та здійснив мінування українських позицій протипіхотними мінами ПОМ-2 за допомогою протитанкових гранатометів.

“Такі міни заборонені Оттавською конвенцією та виготовляються виключно в Російській Федерації. ПОМ-2 ставиться дистанційно і має період самоліквідації від 4 до 100 годин.
Підступність провокації полягає у тому, що невдовзі, уже під час дії перемир’я, міна може детонувати і вибух розцінюватиметься як обстріл зі сторони українських позицій, або підрив українських воїнів на власних мінах. Тобто, в будь-якому випадку, як зрив повного і всеосяжного режиму припинення вогню”, – наголосили в штабі ОС.

Також, збройні формування Російської Федерації продовжували обстрілювати не тільки позиції українських захисників, а й житлові будинки. Так, 26 липня із напрямку н.п. Яковлівка у бік міста Авдіївка противник застосував міномети калібру 82 мм. Внаслідок обстрілу одна з мін влучила в дах дачного будинку, що призвело до руйнування будівлі та пожежі. Окрім того, на подвір’ї також виявлено дві вирви, ймовірно, від влучання мін калібру 82 мм. Жертв та поранених серед цивільного населення немає.

“Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. Підрозділи Збройних Сил України продовжують виконувати поставлені завдання. У цьому контексті ще раз слід наголосити, що заходи повного та всеосяжного припинення вогню не позбавляють українських воїнів діяти відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та національного законодавства України. При цьому підрозділи зі складу Об’єднаних сил готові дати належну відсіч ворогові у разі порушення домовленостей”, – вказано в пресрелізі.

У штабі зазначили, що в ООС працює кол-центр, і будь-хто із військовослужбовців у яких “нібито вилучають штатне озброєння”, може звертатися за номером телефону, який є в кожній військовій частині.

Читайте також:
За день до “великого перемир’я” Зеленський провів переговори з Путіним

Напередодні “великого перемир’я”: на ВОПи прислали офіцерів-наглядачів, кулемети не забирають

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” має початися з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

За словами посла ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Гайді Грау, ці заходи передбачають:

  • заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборону на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
  • заборону на застосування вогню, включно зі снайперським;
  • заборону на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їхніх околицях, насамперед на об’єктах цивільної інфраструктури, зокрема школах, дитячих садках, лікарнях і приміщеннях, відкритих для громадськості;
  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатору ТКГ, який повідомляє про це всім її учасникам;
  • створення і задіяння координаційного механізму щодо реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у нинішньому складі;
  • вогонь у відповідь у разі наступальних дій допускається лише в тому разі, якщо його відкрито за наказом відповідного керівництва Збройних сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлено ТКГ;
  • вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані жодними іншими наказами, зокрема секретними.

“Під наступальними діями слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття цієї заяви, включно з додатковим інженерним облаштуванням позицій, та/або будь-яке просування чи переміщення озброєних осіб у бік противника, зокрема з метою здійснення розвідувальних або диверсійних дій”, – заявляла Грау.

Також командування ЗСУ та НЗФ ОРДЛО має публічно заявити про видання наказів з перерахуванням усіх зазначених заходів і підтвердити, що ці накази про припинення вогню відповідають цим заходам.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ сприятиме і надаватиме підтримку сторонам у виконанні цих заходів, погоджених ними, без шкоди встановленим процедурам інформування або будь-яким іншим аспектам повного виконання положень мандата місії.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

За день до “перемир’я” окупанти продовжують обстріли з важкого озброєння та інші злочинні дії на українській території.

Читайте також:
Угода про “припинення вогню” на Донбасі може стати прикриттям для “принуждения к миру”, – Гончар

“Це не позбавить нас можливості самозахисту”: ОСи прокоментували підготовку до “великого перемир’я”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна