Михайло Гончар
експерт із міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент
Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”
(FB)
Чим небезпечна нова домовленість щодо “повного та всеосяжного припинення вогню” в рамках ТКГ, якщо вона буде легалізована в міжнародному форматі?
Останні тижні в ЗМІ точиться чимало дискусій, який casus belli може створити Росія для проведення масштабної військової операції проти України, що стане легальним прикриттям для її виправдання? Так ось відповідь – саме ці домовленості, якщо вони набудуть чинності як міжнародно-правовий документ, і можуть стати легальним прикриттям для “операции по принуждению к миру”.
Який привід буде для застосування збройних сил РФ – неважливо, це вже як по ходу зметикують. Для прикладу: десь “раптово” підірветься на міні автомобіль з ОБСЄшниками, ефектно так підірветься – з кишками на деревах. ОБСЄ – в кущі відразу. Далі технологія відпрацьована: провокація проти ЗС України – вогонь у відповідь – звинувачення України у порушенні режиму припинення вогню – звернення Лугандонії “Россия, помоги!” (“Путин, введи войска!”) – “миротворча операція” (завершальна фаза війни гібридного типу згідно з “доктриною Герасимова”).
А якщо вогню у відповідь на провокацію з боку ЗСУ не буде, то його буде нескладно організувати і звинуватити українську сторону. У Києві знайдеться яка-небудь чергова Сивоха чи Ахарамія, яка буде говорити, що спочатку потрібно розібратися, хто перший стріляв.
Ніхто нічого не доведе.
Адже розвідку заборонено вести.
ОБСЄ чкурнули.
Недаремно ці “домовленості” агентура Москви на Банковій протягує незадовго до “Кавказ – 2020”. Поспішають.
Читайте також:
ТКГ домовилася про повне припинення вогню на Донбасі. У Зеленського говорять про “прорив”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!