Росія взяла політичну відповідальність за відсутність вогню з боку ОРДЛО, – Резніков

 

У рамках припинення вогню на Донбасі російська сторона взяла на себе політичну відповідальність, зокрема, за відсутність вогню з боку окупованих територій.

Про це в інтерв’ю виданню “Левый берег”, яке опубліковане в понеділок, 27 липня, заявив віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Резніков прокоментував згадку Спільного центру контролю і координації в документі про припинення вогню як єдиного механізму досягнення перемир’я.

“…насправді ж чітко прописано: верифікацією може займатися виключно СММ ОБСЄ, більше ніхто. Тим не менше, росіяни взяли на себе політичну відповідальність за забезпечення відсутності вогню з тієї сторони. І їм доведеться прийняти рішення: або вони не відповідають за свої слова, або виводять своїх офіцерів назад і дають їм по шиї”, – зазначив Резніков.

Він також сказав, моніторингова місія ОБСЄ ще має підтвердити обстріли на Донбасі. А якщо після цього не буде ніяких наслідків, тоді можна буде констатувати, що перемир’я не відбулося.

Нагадаємо, у понеділок, 27 липня, в російського президента Володимира Путіна заявили, що Росія не може бути гарантом припинення вогню на Донбасі, оскільки нібито не є стороною конфлікту.

Читайте також:
“Працюємо, як працювали”. На Донбасі почалося і фактично закінчилося чергове перемир’я. НАШ РЕПОРТАЖ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з еритикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне обладнання позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Водночас у бойових підрозділах спростовують інформацію про те, що їх нібито “роззброїли”, забрали кулемети, ПТРК тощо. Також спростовуються заяви про заборону вести вогонь у відповідь на важкі обстріли й ворожий наступ.

Уже в першу добу “перемир’я” ворог, за даними штабу ОС, вчинив три обстріли позицій Збройних сил України.

Читайте також:
Провокація під Новомихайлівкою: росіяни замінували українську територію мінами ПОМ-2, що самоліквідовуються

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна