“Справа Свинарчуків”: суд зобов’язав Bihus.Info частково спростувати інформацію про розкрадання в оборонці

 

Суд зобовʼязав журналістів Bihus.Info спростувати інформацію про причетність сина ексзаступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігоря Гладковського до розкрадань у сфері оборони.

Про це в середу, 8 липня, повідомила “Економічна правда” з посиланням на рішення суду.

Подільський районний суд Києва визнав “недостовірним, та таким що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського, відеосюжет стосовно розкрадань у оборонній промисловості”. Суд зобов’язав журналістів протягом десяти діб із дня набрання рішенням суду законної сили спростувати поширену недостовірну інформацію шляхом зачитування диктором у програмі “Наші гроші”.

Журналісти мають заявити, що Ігор Гладковський не має будь-якого стосунку до компанії “Оптимумспецдеталь” та схем розкрадання мільйонів в оборонній сфері, російської контрабанди і відмивання грошей.

Крім того, суд стягнув на користь сина Гладковського судовий збір.

Денис Бігус уже заявив, що це рішення лише суду першої інстанції, і він зустрінеться із Гладковським в апеляції.

Як повідомляла “Новинарня“, 25 лютого 2019 року команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила сюжет, у якому стверджується, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом із Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою у 2015-2016 роках через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам із системи “Укроборонпрому” деталі й комплектуючі контрабандою з Росії, а також деталі з українських військових частин за цінами, завищеними у два-чотири рази. За даними журналістів, обсяг розкрадань становить мінімум 250 млн. грн.
Денис Бігус зазначив, що частиною їхнього розслідування стали матеріали, які на адресу редакції надіслав електронною поштою невідомий відправник. Цей файл зокрема включає листування фігурантів справи.

Автори розслідування стверджували, що до корупційних операцій причетні зокрема Олег Гладковський (колишнє прізвище Свинарчук), який раніше був бізнес-партнером Петра Порошенка, екскерівник “Укрспецекспорту” – голова держконцерну “Укроборонпром” Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.
У програмі також зазначено, що операції організовували через три основні фірми-прокладки, зокрема ТОВ “Оптимумспецдеталь”. Однією з прокладок нібито був завод “Кузня на Рибальському”, що належав на той момент Порошенку.

Ігор Гладковський подав до суду на авторів фільму. За рішенням Порошенка Гладковський був відсторонений від посади.

Розслідування команди Бігуса виходило кількома подачами по ходу президентської виборчої кампанії і справило на неї помітний вплив. Зокрема, партія “Національний корпус” проводила по всій Україні серію мітингів і пікетувань, слідуючи за Петром Порошенком та обвинувачуючи його в причетності Свинарчуків до розкрадань в оборонці.

17 жовтня 2019 року, після приходу до влади Володимира Зеленського, колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського затримали співробітники НАБУ біля ресторану поблизу Бориспільської траси після того, як він нібито намагався залишити територію України через аеропорт “Бориспіль”. Справа НАБУ стосується закупівлі для потреб оборонної сфери автомобілів МАЗ, які перебрендувалися під “Богдан”. Підозру Гладковському висунули у зловживанні владою, недостовірному декларуванні та порушенні законодавства під час здійснення тендерних закупівель. Згодом підозру було змінено.
Після затримання Ігор Гладковський оголошував голодування на знак протесту.
Гладковського взяли під варту із заставою 10,6 млн грн, яка була внесена, і підозрюваний 21 жовтня вийшов із СІЗО. А через місяць Вищий антикорсуд зняв із нього електронний браслет стеження.

Читайте також:
“Щоб швидко і сподобалося людям”:
Зеленський проводив наради, щоб швидше влаштувати посадки “на вимогу вулиці”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна