Іран майже завершив розслідування катастрофи літака МАУ і вважає, що в “чорних скриньках” немає нічого важливого

 

Розслідування відповідних органів Ірану за фактом падіння збитого іранськими ракетами літака МАУ “майже завершено”.

Про це заявив у суботу, 6 червня, заступник міністра закордонних справ з міжнародних і правових питань Ірану Мохсен Бахарванд, пише DT.ua з посиланням на alarabiya.net.

“Розслідування майже завершено, і немає ніякої двозначності: ми знаємо, що сталося“, – сказав дипломат у коментарі державним ЗМІ Ірану.

Бахарванд зазначив, що єдиним етапом розслідування, який залишилося провести, є аналіз “чорних скриньок” українського літака.

Водночас представник іранського МЗС заявив: “Ми не вважаємо, що чорні скриньки містять якусь важливу інформацію, яка буде корисна для нашого розслідування”.

За словами Бахарванда, Іран повинен переконатися, що чорні скриньки “не будуть експлуатуватися”, перш ніж передати їх третій стороні.

Заступник глави МЗС додав, що Іран може передати бортові самописці збитого літака “компаніям, здатним читати їх за контрактом”.

Раніше іранське інформаційне агентство ISNA повідомило, що Тегеран, швидше за все, передасть “чорні скриньки” збитого “Боїнга” Франції. Однак іранський посол підтвердив українському МЗС, що Іран розглядає Україну “як пріоритетну державу в контексті проведення розслідування та розшифровки бортових самописців”.

Читайте також:
В Ірані визначили винного у збитті літака МАУ

Як інформувала “Новинарня“, в передмісті Тегерані вранці 8 січня зазнав катастрофи пасажирський “Боїнг-737” рейсу PS752 авіакомпанії МАУ. Він упав невдовзі після зльоту з міжнародного аеропорту імені імама Хомейні. Усі люди на борту літака загинули в аварії.

“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців (82 особи) та канадців (62). Також на борту було 10 громадян Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Німеччини і 3 – Великої Британії.

Інцидент стався після того, як уночі Іран обстріляв американські військові бази в сусідньому Іраці після ліквідації американцями іранського генерала Сулеймані.

Влада Ірану одразу назвала імовірною причиною катастрофи технічну несправність Boeing 737-800, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. У свою чергу МАУ відкидали можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Рада нацбезпеки і оборони України висунула версію про збиття українського “Боїнга” ракетою ЗРК “Тор”.

Американські ЗМІ з посиланням на розвідку, а слідом за ними прем’єр-міністри Канади, Великої Британії, Австралії та президент США заявили, що рейс PS752 був збитий іранською ракетою ЗРК “Тор” російського виробництва. Було оприлюднено відповідне відео.

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде називав інформацію про збиття літака ракетою “нелогічними чутками”.

Однак 11 січня керівництво Ірану визнало, що літак рейсу PS752 був збитий іранською ракетою на тлі військового протистояння зі США, але “ненавмисно” і “через людську помилку”.
Командувачі Корпусу вартових Ісламської революції вибачилися за помилку.

14 січня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо відповідальності Ірану за збиття літака МАУ.

19 січня тіла загиблих у катастрофі українців привезли до Борисполя.

Читайте також:
Канадці зібрали 3,3 млн доларів для родичів жертв катастрофи рейсу МАУ PS752

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна