“Де справедливість?”: на Банковій влаштували акцію підтримки для підозрюваних у справі Шеремета

 

Під стінами офісу президента України стартувала масова акція “Пів року за ґратами. Де справедливість, пане президенте?” на підтримку підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь.

Акція стартувала надвечір в понеділок, 25 травня, передає “Укрінформ”.

До акції долучилось близько двохсот осіб.

Активісти поруч із входом до офісу президента розгорнули великий плакат “Free Kuzmenko”,” Free Riff”, люди періодично скандують “Де справедливість?”.

Фото: Укрінформ

Як зазначили організатори акції з імпровізованої сцени, президент України Володимир Зеленський несе політичну відповідальність за хід розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, після того, як долучився до брифінгу від МВС, присвяченого оголошенню підозр фігурантам справи у грудні 2019 року.

Крім того, на думку активістів, справу “тягнуть”, а за ґратами наразі перебувають несправедливо ув’язнені люди.

Фото: Укрінформ

На акції була присутня й матір однієї із підозрюваних у справі Юлії Кузьменко.

Раніше свою участь у акції підтвердив Рух ветеранів України і понад 15 ветеранських та волонтерських організацій.

Організатори акції напередодні закликали долучатись до акції без політичних прапорів, а також дотримуватись соціальної дистанції на заході.

Читайте також:
“Виконавець за попередньою змовою”: Антоненкові змінили підозру в справі Шеремета

Зеленський назвав Авакова “потужним” міністром, який має довести справу Шеремета до кінця

Як інформувала “Новинарня“, 12 грудня 2019 року слідчі поліції повідомили, що підозрюють у підриві авто з Павлом Шереметом п’ятьох людей: дитячу лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта з гурту “Ріффмастер”, добровольця Андрія Антоненка, медсестру 25 опдбр Яну Дугарь, добровольців Владислава Грищенка “Бучу” (раніше судимого) та його дружину Інну Грищенко “Пуму”.

Ці оголошення керівники МВС і Нацполіції зробили на брифінгу за участі президента Зеленського.

За версією правоохоронців, 20 липня 2016 року закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, допомагав їй Антоненко, а Дугарь здійснювала розвідку. Грищенко ж нібито виготовляв вибухівку.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом вбивства Шеремета була спроба “дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні”.

Сержант Сил спецоперацій ЗСУ Андрій Антоненко – киянин, 1971 р.н., відомий також як музикант, лідер гурту Riffmaster, автор неофіційного гімну ССО “Тихо прийшов…”

Лікар Юлія Кузьменко “Лиса” – 40 років, походженням із Бахмута на Донеччині. Вона відомий дитячий кардіохірург (ендоваскулярний хірург) та військовий волонтер. Працює в дитячій лікарні Охматдит, також працювала в Інституті Амосова.

Яна Дугарь – військова медсестра, військовослужбовець за контрактом у 25-й повітряно-десантній бригаді ДШВ ЗСУ.

13 грудня суддя Печерського районного суду міста Києва Сергій Вовк відправив Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка – у СІЗО без права застави на два місяці.

Юлія Кузьменко заявила про порушення керівниками МВС і Нацполіції презумпції її невинуватості.

Надалі Київський апеляційний не задовольняв клопотання захисту та не змінював міру запобіжного заходу для “Ріффмастера”, Кузьменко і Дугарь.

Читайте також:
Суд у час карантину: Яну Дугарь залишили під домашнім арештом, хоча прокурор засвідчив її алібі. РЕПОРТАЖ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна