Рахманін запропонував перейменувати ТКГ на “товариство колективного геморою”

 

До Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях може увійти низка одіозних представників російської влади, що перебувають в українському санкційному списку.

Як повідомляє “Новинарня” про це у четвер, 7 травня, заявив із трибуни Верховної Ради голова фракції “Голос” Сергій Рахманін.

Це можливо за умови, якщо РФ дзеркально призначить до складу ТКГ таких же за рівнем чиновників, як це нещодавно зробила Україна.

“Нещодавно указом президента був затверджений новий склад української делерації у ТКГ. Справа навіть не в тому, що тепер за державний кошт буде нова поважна делегація, яка складатиметься з урядовців і голів парламентських комітетів, у структурі, рішення якої не є офіційними і не мають жодного юридичного наслідку. Справа у тому, що відповідно до заяви керівника офісу президента Андрія Єрмака, він чекає дзеркального кроку від російської сторони. Це означає, що коли люди з аналогічними посадами з РФ увійдуть до складу ТКГ, то ми отримаємо яскраву галерею персон, які перебувають в українському санкційному списку”, – наголосив Рахманін.

За його словами, це буде голова комітету Держдуми Федеральних зборів РФ із міжнародних справ Леонід Слуцький, який вживає слово “нацизм” щоразу, коли говорить про Україну, депутат Держдуми, комуніст Леонід Калашников, який казав, що “Україна винищить все населення Донбасу” і закликав закрити для нашої держави Керченську протоку, один із керівників партії “ЛДПР” Ярослав Нілов, що закликала “превентивно знищити Україну”, заступник міністра оборони РФ Дмитро Булгаков, який “віджимав” українські кораблі в окупованому Криму.

“Я пропоную, щоби не було жодних ілюзій, віддати належне мудрості президента і перейменувати ТКГ на “товариство колективного геморою”, – додав Рахманін.

Читайте також:
Єрмак хоче залучити мешканців ОРДЛО до роботи ТКГ у Мінську

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях.

11 березня учасники ТКГ в Мінську підписали домовленості про створення “консультативної ради” – органу, який фіксує суб’єктність ОРДЛО, а Росія перебуває лише в статусі гаранта-спостерігача, на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Від України відповідний протокол завізував другий президент Леонід Кучма, від Росії – спеціальний представник Азамат Кульмухаметов, від ОБСЄ – Гайді Грау, від ОРДО і ОРЛО – Наталія Никонорова і Владислав Дейнего.
У переговорах також брав участь керівник офісу президента України Андрій Єрмак.
Ця ініціатива зустріла різкий спротив громадського суспільства та опозиції в Україні. Проти “консультативної ради” виступила також значна частина депутатів фракції “Слуга народу”.
На початку квітня російське МЗС заявило про зрив створення “консультативної ради з ОРДЛО”.

30 квітня міністри закордонних справ нормандської четвірки – України, Німеччини, Франції та Росії – домовилися визначити нову дату повного припинення вогню на Донбасі.

Читайте також:
Єрмак заявив про план “Б”, якщо деокупація Донбасу не відбудеться до кінця року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна