Уряд починає підготовку другої евакуації українців з Китаю

 

Україна починає підготовку другої хвилі евакуації своїх громадян із Китаю, де був зафіксований спалах коронавірусу.

Про це в четвер, 12 березня, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу.

“МЗС разом із міністерством інфраструктури розпочинає підготовку другої евакуації наших громадян із Китаю. Наразі посольству України відомо про 41 громадянина, які перебувають в Ухані. З них десятеро виявили бажання евакуюватися“, – цитує міністра “Українська правда”.

Кулеба закликав українців, які бажають повернутися з Китаю на батьківщину звертатися до посольства України в Китаї, яке формуватиме списки.

Він також зазначив, що зв’язався телефоном із українкою Анастасією Зінченко, яка не змогла евакуюватися з Уханя раніше, бо не захотіла розлучатися зі своїм псом.

Очільник МЗС зазначив, що “сам собачник” і абсолютно розуміє її почуття. За словами Кулеби, було домовлено про наступний алгоритм.

Оскільки влада Уханю дозволила мешканцям виїжджати за межі міста і подорожувати в межах Китаю, Анастасія має поїхати до Пекіна і пройти всі необхідні процедури для належного оформлення свого собаки.

Кулеба доручив посольству України в Пекіні всіляко сприяти дівчині. Він запевнив, що Україна не залишить без допомоги жодного свого громадянина.

Читайте також:
МЗС закликає утриматись від туристичних поїздок в країни, уражені коронавірусом

Разумков скасував закордонні відрядження нардепів через коронавірус

Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.

Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності сягає 40%. Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

Ізраїль через коронавірус обмежує в’їзд в країну для всіх іноземців

За даними інфографіки Інституту Гопкінса, станом на ранок 12 березня у світі новим коронавірусом заразилися вже 126 258 осіб, а кількість померлих становить 4 638.

Одужали від хвороби наразі 68 284 особи.

Кількість заражених у КНР – 80 932 осіб, в Італії – 12 462, Ірані – 9 тис.

В Італії протягом доби від коронавірусу померли 196 людей, що є рекордною цифрою з початку спалаху захворювання.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. Він залишається єдиним інфікованим в Україні. Станом на 10 березня в Україні на COVID-19 перевірили 40 осіб, жодна нова підозра не підтвердилася.

5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.

Читайте також:
Поширення коронавірусу сталося внаслідок витоку з лабораторії в Ухані, – Данілов

Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна