ПАРЄ офіційно визнала Росію стороною Мінських домовленостей

 

Парламентська асамблея Ради Європи у четвер, 30 січня, ухвалила резолюцію, у якій визнала Росію “стороною Мінських домовленостей”.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

ПАРЄ затвердила резолюцію про стан моніторингової процедури з критичними зауваженнями на адресу Росії, в якій, зокрема, висловила стурбованість через антидемократичні процеси в РФ.

Документ стверджує, що Російська Федерація “посилює негативні тенденції щодо демократії, верховенства права та прав людини (…) зокрема довільно використовує законодавство щодо протидії екстремізму для замовчування опозиції та критики від громадянського суспільства; погіршення свободи віросповідання в країні, як-то заборона Свідків Єгови; встановлює “кордони” та здійснює повзучу анексію грузинських регіонів Південної Осетії та Абхазії; здійснила незаконну анексію Криму та військову агресію на Сході України”.

Також документ містить низку вимог на адресу Росії. Серед них:

  • повною мірою виконувати Мінські домовленості, стороною яких є Російська Федерація (виділена фраза була додана за пропозицією України, яку підтримала переважна більшість);
  • припинити військове вторгнення та підтримку незаконних збройних формувань на сході України;
  • скасувати незаконну анексію Криму;
  • припинити та скасувати встановлення “кордону” та повзучої анексії грузинських регіонів Південна Осетія та Абхазія;
  • усунути будь юридичні перешкоди для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини та беззастережно виконувати рішення Суду (як відомо, Путін запропонував зміни до конституції, які дозволяють не виконувати рішення ЄСПЛ);
  • беззастережно та повно співпрацювати зі спільною слідчою групою та голландською прокуратурою для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збиття рейсу MH 17, тощо.

Ключові суперечки викликав пункт про Мінські домовленості, який обурив Росію. Росіяни наполягали, що згадка про “Мінськ” неприпустима.

“Ми робимо все, що можемо, щоби допомогти, але ми не учасник цієї угоди. Ми ж не сторона конфлікту”, – переконував депутатів російський депутат Ніколай Рижак. Попри протести росіян, документ був затверджений переважною більшістю – 49 проти 17 голосів.

Як писала “Новинарня“, на зимовій сесії ПАРЄ повністю затвердила повноваження делегації з РФ.

Нагадаємо, в ніч на 25 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, в якій запросила Росію повернутися до роботи в ПАРЄ без обмежень права голосу без виконання будь-яких вимог.

Протестуючи проти рішення про знищення санкційного механізму проти РФ українська делегація вирішила призупинити роботу в ПАРЄ та вийшла із сесійної зали.

Свої заяви щодо рішення ПАРЄ оголосили Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

26 червня ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації Росії без жодних обмежень, попри порушення РФ принципів Ради Європи.
Сім національних делегацій, включаючи українську, оголосили демарш через повернення Росії до ПАРЄ.

Тоді представник штабу Зеленського, голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков розкритикував демарш української делегації в ПАРЄ.

23 вересня 2019 року українська делегація офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ.

Пізніше керівництво Ради офіційно не представило в секретаріат ПАРЄ списку нової делегації для затвердження її повноважень – на знак протесту проти повернення делегації РФ в асамблею.

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи пройшла 30 вересня – 4 жовтня у Страсбурзі.

30 вересня президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Моріс Паск’є висловила жаль з приводу відсутності на осінній сесії постійної делегації парламенту України.

Декілька національних делегацій на знак підтримки України бойкотували певні офіційні заходи під час цієї сесії.

Зараз делегація РФ бере участь в роботі ПАРЄ без будь-яких обмежень. У грудні Венеціанська комісія розглянула прохання регламентного комітету ПАРЄ роз’яснити статус депутатів Держдуми РФ, обраних з урахуванням голосів громадян анексованого Криму.

Ця комісія визнала, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.

27 cічня у Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржили повноважень російської делегації.

Читайте також:
Росіянин Толстой обраний віцепрезидентом ПАРЄ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна