Силовики почали допити звільнених з полону осіб: про що вони свідчать

 

Офіс генерального прокурора спільно зі Службою безпеки України проводить слідчі дії з особами, звільненими 29 грудня 2019 року з полону на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє “Новинарня“, про це в понеділок, 13 січня, інформують речники офісу генпрокурора.

“Наразі допити потерпілих проводяться за місцем проходження реабілітації та лікування. Слідчі дії планується провести з усіма 76 звільненими з полону особами у якомога стислі строки без шкоди процесу їх фізичного та емоційного відновлення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами допитів вже задокументовано чергові докази грубого порушення представниками терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР” норм міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, звільнені з полону свідчать про катування, застосування фізичного насильства, нелюдське поводження з полоненими, що є ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статті 438 Кримінального кодексу України: порушення законів та звичаїв війни.

Наголошується, що процесуальні дії зі звільненими особами проводяться з метою встановлення всіх обставин перебування їх у полоні, а також установлення осіб, що вчиняли стосовно них злочини, для подальшого притягнення винних до відповідальності як на національному рівні, так і міжнародними судовими інстанціями.

Офіс генерального прокурора пропонує також усім, кому відомо про факти порушення норм міжнародного гуманітарного права, а також прав і свобод громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, надсилати таку інформацію шляхом заповнення електронної форми звернення.

Як інформувала “Новинарня“, 29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною й ОРДЛО.
Про такий обмін “у зв’язку з конфліктом на Донбасі”, що має відбутись до кінця 2019 року, домовилися лідери країн “нормандської четвірки” на саміті в Парижі 9 грудня (починаючи з “усіх встановлених на всіх встановлених”). Сам факт обміну узгодили учасники ТКГ під час відеоконференції 23 грудня.

Зрештою Україна отримала 76 осіб (серед них – 12 військових, 64 цивільних).
На бік ОРДЛО були відпущені 123 людини, при цьому, за різними даними, від 14 до 19 осіб відмовилися їхати на окуповані території.

Звільнених в аеропорту “Бориспіль” зустріли президент Володимир Зеленський, інші керівники армії та держави, рідні, близькі, журналісти.

Читайте також:
Зеленський на зустрічі полонених у “Борисполі”: Я обрав живих

“Бійців ССО погодилися віддати тільки в обмін на беркутівців”, – Лутковська

12 військових і 64 цивільних: повний список звільнених під час обміну українців

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна