“Не змогли повернутися з відпустки”: на кризовій нараді в ОП не було Богдана і Баканова

 

У нічному засіданні оперативного штабу з питань авіакатастрофи літака МАУ в Ірані, що відбулося в ніч на 9 січня на Банковій, не брали участь голова офісу президента України Андрій Богдан та голова СБУ Іван Баканов, які, ймовірно, досі не повернулися з відпочинку.
Як передає “Новинарня“, такий висновок, з огляду на поширене ОП фото із засідання, роблять користувачі соцмереж.

На світлині пресслужби ОП видно, що засідання у своєму робочому кабінеті проводить президент Володимир Зеленський, який уже повернувся до Києва з відпочинку в Омані.
У нараді беруть участь прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, міністр оборони Андрій Загороднюк, міністр закордонних справ Вадим Пристайко, представники інших відомств, які і повідомила пресслужба Банкової. Однак Богдан і Баканов – відсутні.

“Зеленський знайшовся, повернувся з курорту таки в Київ, провів нічне засідання з урядом. Сумно було дивитися на фото, де ті, хто мав би в першу секунду бути на роботі й одразу вилітати в Тегеран, ніяк не могли повернутися з відпустки“, – пише з цього приводу в ФБ колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Сьогодні президент екстрено повернувся в Україну та о 3:27 розпочав нараду… Дивлюся на фото і дивуюся – на нараді відсутній голова комітету з розвідки при президенті України Андрій Богдан, який також є і головою офісу президента, який координує дії силових, розвідувальних і правоохоронних органів. Також відсутній голова Служби безпеки України Іван Баканов. Тобто ключові люди в даній ситуації”, – зазначає у свою чергу журналіст Юрій Бутусов.

“Президент через 18 годин після катастрофи зумів дістатися на службу з Оману – а його підлеглі посміли бути відсутніми на нараді та не повернулися з відпочинку!

Вражаючі відносини й порядки в команді президента. Його найближчі підлеглі, які відповідають за безпеку, можуть навіть у такий момент бути відсутніми на робочому місці.

А в країні ж війна, і вони зобов’язані планувати свій відпочинок так, щоб мати можливість швидко повернутися до виконання обов’язків”, – зазначає журналіст.

Він наголошує, що “в силу своїх службових обов’язків Богдан і Баканов наділені унікальним обсягом знань, повноважень та контактів в сфері безпеки країни”.

“Як же можна приймати такі рішення за їх відсутності, не спиратися на їхню позицію? Чи вона не важлива взагалі? Абсурд!” – додає Бутусов.

Нагадаємо, ввечері 8 січня голову Служби безпеки України Івана Баканова помітили на фешенебельному гірськолижному курорті Куршавель у Франції.

На початку січня 2020 року президент України Володимир Зеленський – колишній партнер Баканова по “Кварталу 95” – відбув на відпочинок в Оман.

Читайте також:
Данілов назвав чотири версії авіакатастрофи в Ірані

Як писала “Новинарня“, в Тегерані вранці 8 січня після зльоту з аеропорту імені імама Хомейні пасажирський “Боїнг-737” авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік летовища. Усі люди на борту літака загинули в аварії.
“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена всіх 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців.

Наразі невідомо, чи пов’язаний інцидент з протистоянням Ірану та США.

Влада Ірану вважає імовірною причиною катастрофи українського літака Boeing 737-800 технічну несправність, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. У свою чергу МАУ відкидає можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

8 січня Рада національної безпеки та оборони України, за дорученням президента Володимира Зеленського створила оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою літака МАУ в Ірані. Зеленський оголосив, що повертається з відпочинку в Омані до України.

Пізно ввечері 8 січня з аеропорту “Бориспіль” до Ірану вилетів  військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ. На ньому – експертна та пошуково-рятувальна група українських фахівців, залучена до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та повернення тіл загиблих громадян України. До складу групи увійшли фахівці Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними цивільними суднами, Державіаслужби, представники “Міжнародних авіаліній України”, спеціалісти Головної інспекції Міноборони України, які є експертами у сфері розслідування авіаційних катастроф.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Читайте також:
Баканов заборонив новорічні корпоративи в СБУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна