“Нормандський саміт” триватиме три години. РОЗКЛАД

 

Зустріч лідерів “нормандської четвірки” розпочнеться у Парижі 9 грудня о 16 годині за місцевим часом (17 год. за Києвом).

Як повідомляє “Новинарня“, про це в п’ятницю, 6 грудня, на брифінгу повідомила представниця уряду ФРН Ульріке Деммер, передає “Укрінформ”.

“Робоче засідання в чотиристоронньому форматі має розпочатися о 16.00 (за Парижем – ред.). Спільна конференція запланована на 19.00“, – сказала Деммер.

Вона зазначила, що перед засіданням “нормандської четвірки” канцлер ФРН Ангела Меркель проведе двосторонні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і російським Володимиром Путіним.

“О 15.00 (за паризьким часом – ред.) канцлер проведе коротку двосторонню зустріч сам на сам із президентом Путіним. О 15.30 – з президентом Зеленським», – сказала представниця німецького уряду.

За її словами, у Берліні сподіваються, що результатом першого за три роки саміту стане “новий імпульс у мирному процесі та погодження нових кроків”.

Деммер зазначила, що з жовтня 2016 року, коли відбувся попередній саміт, не вдалося просунутися в питанні мирного процесу. Але в 2019 році “з’явилася нова динаміка” та вдалося зробити конкретні кроки, зауважила вона.

Читайте також:
“Він дуже обережний”: Пристайко розкрив проєкт рішення саміту нормандської четвірки

Як повідомляла “Новинарня“, прийняття Києвом “формули Штайнмаєра” і розведення військ у Золотому й Петрівському було названо умовами Росії щодо проведення зустрічі у “нормандському форматі”.

Розведення військ у Золотому на Луганщині успішно завершилося 1 листопада. Наступні заходи з розмінування і розбирання фортифікаційних споруд тривають протягом 30 днів.

9 листопада за присутності СММ ОБСЄ почалося дзеркальне розведення сил і засобів на ділянці №3 в районі Богданівка-Вікторівка-Петрівське, воно закінчилося 11-го числа.

4 листопада міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у вересні з боку Росії було лише дві вимоги для проведення саміту “нормандського формату”: визнання Києвом “формули Штайнмаєра” та розведення на трьох ділянках – у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.
Водночас, за словами Пристайка, “російська сторона зараз почала говорити про документ, який сторони мають узгодити, щоб лідери з ним працювали. Цієї вимоги не було, хоча, загалом, якщо це документ, який буде за результатами зустрічі, – це можна підготувати, щоб дійсно лідери не сиділи і на чистому листі не починали писати результат”.

Раніше Пристайко заявляв, що “нормандська зустріч” відбудеться протягом листопада.

На швидшій зустрічі з Путіним у “нормандському форматі” наполягає президент України Володимир Зеленський.

18 листопада Пєсков підтвердив, що саміт в “нормандському форматі” за участі лідерів України, Росії, Франції і Німеччини заплановано на 9 грудня в Парижі.

Читайте також:
Висадка на Банковій: під ОП анонсують акцію в день “нормандського саміту”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна