#FreeAseyev: у Києві відбувся День солідарності з українським в’язнем “ДНР” Стасом Асєєвим

 

У креативному просторі IZONE в Києві відбулася правозахисна мистецька акція “#FreeAseyev. День солідарності зі Станіславом Асєєвим“.

Захід на честь українського журналіста й письменника, незаконно ув’язненого бойовиками в Донецьку, влаштували в День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців, який був проголошений 15 листопада в кінці 1980-х років Міжнародним ПЕН-клубом.

У залі IZONE поміж присутніх були розставлені порожні стільці з іменами українських авторів-політв’язнів на окупованих територіях ОРДЛО й Криму. Був на сцені і стілець із написом “Станіслав Асєєв”.

На вечорі згадували Стаса Асєєва, зачитували уривки з його творів, присвячували йому пісні. Прийшли релігієзнавець Ігор Козловський, який також був заручником терористів “ДНР”, журналісти Яніна Соколова, Дмитро Крапивенко, Віталій Портников, Ірина Славінська, Севгіль Мусаєва, письменники Миколи Рябчук, Артем Чапай, Ірина Цілик, філософ Вахтанг Кебуладзе, акторка Ірма Вітовська-Ванца, музикант Олег Каданов та інші.

Присутні могли написати листи або підписати листівки українським політв’язням.

Протягом дня від кампанії #SaveOlegSentsov діяв онлайн-марафон, учасники якого надсилати фото порожніх стільців з іменем Станіслава Асєєва з різних міст та країн.

Олександра Матвійчук, керівниця “Центру громадянських свобод”, показала частину надісланих фото та зазначила, що вони все ще надходять.

Активісти висловлювали сподівання, що наступного року Стас буде з ними, вільний.

Акцію організували Український ПЕН, ЦГС, “Радіо Свобода” та журнал “Український тиждень”.

Як повідомляла “Новинарня“, 22 жовтня бойовики терористичної організації “ДНР” засудили українського журналіста Станіслава Асєєва з Донецька до 15 років ув’язнення.

Донецький журналіст і блогер Станіслав Асєєв, який писав до київських ЗМІ з Донецька під псевдонімом Станіслав Васін, зник на початку червня 2017 року на окупованій території.
Пізніше з’ясувалося, що він затриманий бойовиками “ДНР” та обвинувачений у шпигунстві.

Асєєв сподівався на звільнення через обмін, однак бойовики не включили його до списків для обміну, що  відбувся 27 грудня 2017 року.

На початку липня 2018 року стало відомо, що Стас оголосив голодування.

Згодом російський пропагандистський телеканал зняв відео, на якому зламаний Асєєв визнає, нібито він шпигував на Головне управління розвідки України.

Книга Станіслава Асєєва (Васіна) отримала спеціальну відзнаку на 25-му Форумі видавців у Львові (BookForum) у вересні 2018 року.

У березні 2019 року польська репортерка Моніка Андрушевська, яка багато працює на Сході України, присвятила свою журналістську нагороду Станіславу.

1 жовтня 2019 року на Філіппінах Міжнародний ПЕН-Конгрес підтримав Асєєва з нагоди його 30-річчя.

Нещодавно, в жовтні, правозахисники зазначали, що здоров’я журналіста погіршується – без меддопомоги він поступово втрачає зір; також загострюються хвороби, які були в нього з дитинства. При цьому точно не відомо, де перебуває Стас: чи то в таборі на території колишнього арт-центру “Ізоляція”, чи в СІЗО.

підготувала: Ганна Велігдан
фото автора

Читайте також:
У Конгресі США закликали “ДНР” звільнити журналіста Асєєва:
“ситуація стає жахливою”

ЄС вимагає негайного звільнення ув’язненого бойовиками журналіста Асєєва

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна