Вийшов на роботу голова Кіровського райсуду Дніпра, суддя Геннадій Підберезний, якого нещодавно упіймали на хабарі 50 тис. доларів у кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Про це повідомляє ТСН.
Як інформувала “Новинарня“, Підберезного затримали 21 вересня разом із колишньою суддею Кіровського районного суду Дніпра Наталією Овчаренко. Вони запропонували голові САП Холодницькому 300 тисяч доларів за закриття кримінального провадження щодо Овчаренко. Суддів затримала СБУ після передачі першого “траншу” – 50 тис. доларів.
23 вересня Підберезного заарештували, він вийшов під заставу в 5 млн. гривень.
У січні минув термін відсторонення його від посади Вищою радою правосуддя. Надалі керівник суду вийшов на роботу і здійснює судочинство в Кіровському райсуді міста Дніпро.
ВРП звинуватила в цьому Генеральну прокуратуру, яка не внесла клопотання про продовження відсторонення судді.
У Генпрокуратурі стверджують, нібито винні норми Закону “Про Вищу раду правосуддя”, які забороняють повторне звернення про відсторонення судді на стадії досудового розслідування.
Як сказав в ефірі каналу “112 Україна” речник ГПУ Андрій Лисенко, торік Підберезний до 21 листопада був відсторонений від виконання своїх посадових обов’язків, потім йому ще на два місяці було продовжено відсторонення від здійснення правосуддя.
“Також тут є нюанс щодо ст. 64 Закону України про Вищу раду правосуддя. Саме за цією статтею відсторонити від виконання обов’язків судді може лише Вища рада правосуддя на термін не більше ніж два місяці. Тобто два терміни суддя Підберезний був під вартою. І тут ще такий нюанс, що навіть генпрокурор не має права повторно просити, навіть виступати із клопотанням щодо тимчасового продовження відсторонення судді від здійснення правосуддя. Тобто після того, як у Підберезного термін відсторонення закінчився, а ВРП не продовжила цей термін, суддя вийшов із-під варти і зараз знаходиться [на робочому місці]”, – пояснив речник ГПУ.
Лисенко зазначив, що досудове розслідування у цій справі завершено, Геннадій Підберезний знайомиться з матеріалами провадження.
“Як тільки до суду буде передано це кримінальне провадження і розпочнеться його розгляд, то це якраз той момент, коли прокуратура має повне право знову звернутися до суду із клопотанням про відсторонення судді від виконання ним своїх обов’язків, і це буде тривати до набрання законної сили вироком суду. Тобто виникла пауза, в якій ані прокуратура не може нічого зробити, поки іде ознайомлення із кримінальним провадженням, ані суд”, – зазначив представник ГПУ.
Читайте також:
Рейтинг сприйняття корупції TI: Україна за рік піднялася на одну сходинку
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Це тільки починається”: Костенко показав стрімку течію в Херсоні. ВІДЕО
Через підрив Каховської ГЕС почалися перебої з водопостачанням Кривого Рогу
“Вода прибуває, деякі дороги розмиває”: МВС евакуювало з Херсонщини вже понад 700 людей
Пік затоплення очікують до 11:00: названо населені пункти Херсонщини, в яких оголошено евакуацію
Херсонський мікрорайон Корабел знеструмлено і відключено від газопостачання з метою безпеки
Зеленський подякував двом бригадам за “рух уперед” на Бахмутському напрямку
Скільки коштуватиме відбудова Каховської ГЕС і скільки це займе часу? Є відповідь “Укргідроенерго”
Білий дім про підрив Каховської ГЕС: “На цей час ми не можемо сказати ствердно, що саме сталося”
Зеленський збирав ставку – озвучив основний висновок щодо підриву Каховської ГЕС
Генсек ООН зреагував на підрив Каховської ГЕС: текст промови
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Проєкт "Новинарні" "Зберегти Україну" здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com