Російське командування угрупування військ “Север” почало реагувати на військові дії в Курській області та поступово нарощує рівень протидії, вводячи у бій додаткові сили й засоби. І, вочевидь, найближчим часом спробує оперативно розгорнути на Курському операційному напрямку нове угрупування із сил й засобів, перегрупованих з інших напрямків смуги відповідальності УВ “Север” та зі складу інших УВ.
Про поточну ситуацію на Курщині вранці неділі, 11 серпня, розповів військовий аналітик, координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.
За його інформацією, передові підрозділи, які діють на території Курської області РФ, станом вечір суботи продовжували просуватися і, ймовірно, досягли наступних рубежів та районів (з певних причин, інформація може бути дещо застарілою):
Окрім цього, очевидно, й та тактична група, яка діяла у напрямку на урочище Мєловоє, спромоглася форсувати річку Псьол (можливо, одразу на кількох ділянках) і просунулась у південно-східному напрямку.
Як зазначає Машовець, ця група могла взяти під контроль село Плехово вже на південному березі річки, щоб таким чином забезпечувати правий (південний) фланг угрупування, яке наступає по загальній дирекції Суджа — Курськ.
“Але саме ця інформація ще потребує певної перевірки, бо це трохи “занадто стрімко”, як на мене”, – зауважив аналітик.
Натомість російське командування протягом останніх двох діб почало нарощувати свої зусилля щодо спроб зупинити та “купирувати” просування українських військ.
“Ймовірно, в районі Коренева, південніше від Льгова та східніше від Суджі противником були розгорнуті окремі додаткові підрозділи зі складу угрупування “Курск”, а також з інших напрямків, щоби проведенням їхніми силами окремих контратакуючих дій та за допомогою інтенсивного вогневого ураження артилерією й авіацією по бойових порядках наступаючих угрупувань примусити їхні наступаючі тактичні групи зупинитися і перейти до оборони”, – припускає координатор групи “Інформаційний спротив”.
За його словами, поки що росіянам це не вдається.
Також аналітик відзначає, що завдяки інтенсивному використанню українськими військами засобів РЕБ та військової ППО (включно з FPV-перехоплювачами) російський традиційний козир — масоване використання достатньо ефективних розвідувальних БПЛА оперативно-тактичного рівня типу “Орлан-10” та їм подібних — поки що не дає бажаного ефекту. Себто не дозволяє російському командуванню суттєво наростити свою ситуаційну обізнаність у тактичній та оперативній зонах на Курському напрямку..
“Однак варто підкреслити, що противник поступово нарощує рівень своєї протидії, вводячи у бій додаткові сили й засоби. Очевидно, протягом найближчого часу російське командування спробує провести на Курському операційному напрямку оперативне розгортання (зосередження) нового угрупування, яке буде складатися із сил та засобів, перегрупованих з інших напрямків смуги відповідальності УВ “Север”, а також зі складу інших УВ.
Так, до складу угрупування прикриття кордону “Курск”, яке входить в УВ “Север” і діє на Курському операційному напрямку, завершується перегрупування низки частин та підрозділів не тільки зі складу, власне, УВ “Север”, а й з інших операційних напрямків”, — зазначає Машовець.
За його даними, загальний обсяг першого ешелону, який практично закінчує зосередження і вже розгортається на визначених ділянках та напрямках, оцінюється у 10-11 формувань рівня “батальйон”, або рівних їм за обсягом.
Зокрема, фіксуються:
Також є інформація про переміщення на Курський напрямок принамйні одного батальйону морської піхоти зі складу 810-ї окремої бригади морської піхоти, але вона потребує уточнення. На думку Машовця, це батальйон зі складу 155-ї обрмп, яка до цього була розгорнута та діяла на Вовчанському напрямку.
Решту військ (сил) першого ешелону, очевидно, складуть підрозділи (батальйонні тактичні групи) зі складу 64-ї та 38-ї окремих мотострілецьких бригад 35-ї загальновійськової армії УВ “Восток”.
“Таким чином, що можемо констатувати, що по суті ті самі “резерви”, які росіяни зараз тягнуть на Курський операційний напрямок, щоб “купирувати” наступ “добрих людей”, являють собою справжню “солянку” — набір дуже різнорідних сил й засобів із дуже різним дійсним рівнем своєї боєздатності. Зібрану, очевидно, поспіхом.
Як це все “скласти до купи” й управляти нею на окремому операційному напрямку, як-то кажуть, у ситуації “з коліс”, при очевидному дефіціті часу та “проблемах із моніторінгом ситуаці” — це велике питання. Минула спроба російського командування “провернути цей фокус” у дуже схожій ситуації в Харківській області закінчилась очевидною, невдачею й відступом російських військ з неї”, — наголошує Машовець.
Водночас він зауважує, що на даний момент російське командування діє у цілком зрозумілому алгоритмі, вирішуючи два основних завдання — “мінімізація” (стримання) темпів і розмаху українського наступу та намагається виграти час для оперативного розгортання додаткових сил і засобів на новому операційному напрямку. Який, вочевидь, виник для російського командування “поза планом” і раптово.
Анатлітик також додав, що ситуація на Курському операційному напрямку має “суттєвий потенціал” для відтягування сил противника з ключових для нього напрямків — Краматорського, Торецького, Покровського чи Курахівського, де наразі росіяни ведуть наступ.
“Імовірно, російському командуванню таки доведеться на Курському операційному напрямку оперативно розгортати й другий ешелон додаткових сил та засобів, адже вже очевидно, що “нахапані поспіхом” із різних напрямків та зі складу різних частин і з’єднань 10-11 батальонів кардинальним чином проблему там не вирішать”, — додав військовий аналітик.
Читайте також:
Росіяни перекидають для оборони Курська резерви з півдня України, Покровського і Харківського напрямків, – джерело
Як писала “Новинарня“, вранці 6 серпня російські телеграм-канали заявили, що підрозділи Сил оборони України нібито зайшли на територію Курської області РФ, яка межує із Сумською. У прикордонні, в районі російського міста Суджа, тривають бої.
Влада Курської області РФ заявила, що Збройні сили України нібито намагалися прорвати російський кордон, але цьому начебто змогли запобігти. У російському міноборони повідомляли, що “українська диверсійно-розвідувальна група відступила від Курської області на свою територію”.
Однак, як стало відомо з медіа, наступ триває. У ході боїв в Курській області було знищено вертоліт Ка-52, спалено кілька танків та взято в полон російських військових.
За даними російських каналів, на територію РФ зайшли регулярні військові частини ЗС України, зокрема 22-га механізована бригада.
У мережі з’явилося відео, на якому бійці Сил оборони ведуть в бік України полонених росіян — OSINT-фахівці підтвердили, що воно є справжнім.
Крім того, OSINT-фахівці поділилися відео зі спаленими російськими танками Т-62, які росіяни навіть не встигли зняти з тралів.
Журналіст Денис Казанський писав, що ЗСУ взяли в полон групу строковиків, яких російська влада кинула у бій. Світлини й відео з полоненими публікують у ТГ-каналах.
У Головному управлінні розвідки відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. Втім, NV, посилаючись на власне джерело в ГУР, пише, що до подій на Курщині “точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК), які воюють у складі ЗСУ”.
Станом на ранок 7 серпня деякі канали повідомляли про окупацію Збройними силами України від трьох до 11 населених пунктів Курської області, просування їх на 15 км та масову евакуацію російського населення.
ЗСУ діють принаймні на двох тактичних напрямках:
7 серпня стало відомо, що на Курщині Збройним силам України здалися в полон 22 російських строковики.
Події відбуваються у смузі дії угрупування військ “Север”, яке розгорнуте на території трьох російських прикордонних областей – Брянської, Курської та Бєлгородської та провадить наступальну операцію в Харківській області РФ. Відтак, за висновком військового експерта Костянтина Машовця, наступальні дії на Судженському напрямку – “явно складові одного чіткого задуму (плану) ЗСУ щодо протидії противнику загалом і на Харківському, і на Сумському операційних напрямках”.
Наступ ЗСУ спричинив для російського командування необхідність “перемещать на данное направление резервные силы и средства”.
У наступі на Курському напрямку ЗСУ використовують новий тактичний знак – трикутник.
Офіційні українські джерела зберігають мовчання стосовно наступу на Курському напрямку.
Попередній рейд у Бєлгородську та Курську області РФ відбувся 12-21 березня 2024 року силами формувань “Російський добровольчий корпус” (РДК), “Легіон “Свобода Росії” (ЛСР) та “Сибірський батальйон”, що воюють у складі Сил оборони України.
Читайте також:
Путін уперше прокоментував події в Курській області
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!