Замість хреста: новий тактичний знак ЗСУ для наступу на Курському напрямку – трикутник

доповнено

Імовірно, новим тактичним знаком підрозділів ЗС України для наступу на Курському напрямку обрано трикутник.

Принаймні 7 серпня в мережі з’явилося відео колони бронетехніки та машин розмінування з такими знаками на бортах, що просувається в глибину Курської області.

Відео брендоване каналом Ukrainian Militant.

Цей канал також поширив ілюстрацію із великим зображенням трикутника Пенроуза (інша назва – трибар, одна з “неможливих” різноплощинних фігур) та дописом:

“Нам наразі заборонили вказувати і позначати підрозділи. Тому уточнень не буде. Все, що можу сказати – наші Мілітанти там. Різні підрозділи і групи. Контент буде викладатися поступово, щоб пі**р не прив’язався до локацій і не міг точно вирахувати сили по різних секторах і напрямках. Ми просунулися суттєво. Динаміка дуже висока, головне витримати темп. “Козацький двіж, як на самому початку” – дослівно”.

Інших підтверджень масового застосування нового тактичного знаку наразі немає.

Нагадаємо, нинішній тактичний знак – білий рівнокінцевий, або катакомбний хрест – українські війська почали використовувати під час наступу на Харківщині у вересні 2022 року. Такий символ зображувався на бойових прапорах козаків, на прапорі гетьмана Богдана Хмельницького, на гербах і козацьких печатках; пізніше хрест використовувала Армія УНР у війні проти більшовицької Росії. За часів римського імператора Костянтина (306-337 рр. н.е.) такий хрест став знаменням перемоги.

Читайте також:
Наступ ЗСУ в Курській області – складова одного чіткого задуму щодо протидії противнику на Харківському і Сумському напрямках, – аналіз військового експерта Машовця

Наступ ЗСУ на Курському напрямку

Як писала “Новинарня“, вранці 6 серпня російські телеграм-канали заявили, що підрозділи Сил оборони України нібито зайшли на територію Курської області РФ, яка межує із Сумською. У прикордонні, в районі російського міста Суджа, тривають бої.

Влада Курської області РФ заявила, що Збройні сили України нібито намагалися прорвати російський кордон, але цьому начебто змогли запобігти. У російському міноборони повідомляли, що “українська диверсійно-розвідувальна група відступила від Курської області на свою територію”.

Однак, як стало відомо з медіа, наступ триває. У ході боїв в Курській області було знищено вертоліт Ка-52, спалено кілька танків та взято в полон російських військових.

За даними російських каналів, на територію РФ зайшли регулярні військові частини ЗС України, зокрема 22-га механізована бригада.

У мережі з’явилося відео, на якому бійці Сил оборони ведуть в бік України полонених росіян — OSINT-фахівці підтвердили, що воно є справжнім.

Крім того, OSINT-фахівці поділилися відео зі спаленими російськими танками Т-62, які росіяни навіть не встигли зняти з тралів.

Журналіст Денис Казанський писав, що ЗСУ взяли в полон групу строковиків, яких російська влада кинула у бій. Світлини й відео з полоненими публікують у ТГ-каналах.

У Головному управлінні розвідки відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. Втім, NV, посилаючись на власне джерело в ГУР, пише, що до подій на Курщині “точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК), які воюють у складі ЗСУ”.

Станом на ранок 7 серпня деякі канали повідомляли про окупацію Збройними силами України від трьох до 11 населених пунктів Курської області та масову евакуацію російського населення.

Офіційні українські джерела зберігають мовчання стосовно наступу на Курському напрямку.

Орієнтовна мапа українського наступу в Курській області

Попередній рейд у Бєлгородську та Курську області РФ відбувся 12-21 березня 2024 року силами формувань “Російський добровольчий корпус” (РДК), “Легіон “Свобода Росії” (ЛСР) та “Сибірський батальйон”, що воюють у складі Сил оборони України.

Читайте також:
Сили оборони закріпилися в трьох населених пунктах Курської області РФ, — соцмережі


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.