Не можна капітулювати перед злом, потрібно, щоб воно підняло “білий прапор”: у Латвії та Польщі відреагували на заяву Папи Римського про переговори з РФ

Президент Латвії Едгардс Рінкевичс і міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський відреагували на чергову скандальну заяву Папи Римського Франциска про необхідність Україні “підняти білий прапор” і розпочати переговори з Росією.

Відповідні дописи з’явилися на офіційних сторінках політиків у соцмережі Х (колишній Twitter).

“Мій недільний ранковий вислів: не можна капітулювати перед лицем зла, треба боротися з ним і перемогти його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало”, — написав президент Латвії Едгардс Рінкевичс.

Водночас очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський наголосив, що Папі варто було б звернутися із закликом до президента РФ Володимира Путіна щодо виведення окупаційних військ з України.

“Як щодо того, щоб для балансу закликати Путіна набратися мужності і вивести свою армію з України?”. Мир настав би одразу, і не було б потреби в переговорах”, — підкреслив Сікорський.

Контекст

Як писала “Новинарняраніше, Папа Римський Франциск заявив, що “Україна повинна мати мужність підняти білий прапор і почати переговори з країною-агресором”.

Про це він сказав у записаному в лютому 2024 року інтерв’ю швейцарській телерадіокомпанії RSI, повідомило видання Reuters у суботу, 9 березня.

Текстову версію інтерв’ю вже оприлюднено, а відео вийде в ефір 20 березня.

Як зазначається, у Франциска запитали про його позицію щодо дискусії між тими, хто вважає, що Україна має здатися, “оскільки не змогла дати відсіч російським військам”, і тими, хто стверджує, що це “легітимізує дії агресора”.

Інтерв’юер використав у запитанні термін “білий прапор”.

Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність підняти білий прапор і вести переговори“, – заявив очільник Римо-католицької церкви.

“Слово “переговори” – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори”, – наголосив Папа, додавши, що “переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил”.

Як зауважує Reuters, Франциск уперше вжив такі терміни, як “білий прапор” або “переможений” щодо війни в Україні, хоча раніше вже наголошував на необхідності переговорів.

“Можна відчувати сором, але скількома загиблими вона (війна) в підсумку завершиться? [Треба] вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником”, – сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.

“Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше”, – додав понтифік, який не раз називав Україну “мученицькою”.

На запитання, чи готовий він бути посередником, Франциск відповів: “Я тут”.

В іншій частині інтерв’ю, говорячи про війну між Ізраїлем і ХАМАС, Папа сказав: “Переговори ніколи не є капітуляцією”.

Після резонансу, який спричинило поширення цього фрагменту інтерв’ю, його прокоментував очільник пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні.

За його словами, Папа не пропонував Україні капітулювати перед РФ, а “просто скористався запропонованим інтерв’юером терміном “білий прапор”, щоб вказати на необхідність миру, досягнутого за допомогою переговорів”, цитує CREDO.

Як писала “Новинарня“, напередодні, 8 березня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час візиту українського президента Володимира Зеленського знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі “мирного саміту” за участі Росії.

Читайте також:
Папа Римський хоче “монгольського миру” на землі, як після завоювань Чингісхана

Папа Франциск на Великдень помолився за мир для українського народу і “пасхальне світло” для російського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.