Ситуація з бомбосховищами у Києві критична: 32% не готові, 13% не змогли відчинити

У Києві ситуацію з готовністю укриттів до використання визнали критичною. Половина з перевірених бомбосховищ не готова приймати людей.

Про це 5 травня заявив міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін.

“Підбили підсумки 2-го дня роботи комісії по ревізії укриттів Києва. На даний момент перевірена вже третина укриттів міста. Ситуація залишається критичною: половина перевірених укриттів не готова”, – написав він.

За словами міністра, перевірено вже 1849 бомбосховищ. З них 596 об’єктів (32%) − не готові до використання, а ще 242 (13%) не змогли відчинити.

Справа про закрите укриття. Передісторія

У ніч на 1 червня 2023 року під час атаки російських балістичних ракет на Київ загинули троє цивільних мешканців, у тому числі дитина 2013 року народження. Падіння уламків збитої ракети спричинило руйнування і жертви. Люди намагалися потрапити в укриття дитячої поліклініки у Деснянському районі, але двері були зачинені.

За цим фактом було розпочато кримінальне провадження. Були затримані чотири особи – охоронець, директор і заступник директора поліклініки, а також перша заступниця голови РДА.

3 червня суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у цій справі.

Перший підозрюваний у справі — керівник поліклініки Олег Шугалевич. Прокурори для нього вимагали цілодобовий домашній арешт. Суд прийняв таку позицію.

Другий підозрюваний — заступник директора з технічної частини Василь Десик. Його суд також залишив під цілодобовим домашнім арештом на два місяці.

Охоронця поліклініки Вадима Мошкіна суд відправив під варту на два місяці без права внесення застави.

Охоронець визнав свою провину. Він сказав, що “після початку тривоги пішов відчиняти двері поліклініки, аби впустити людей, але не встиг”.

Справ про закрите укриття в Києві також стала підставою для чергових проявів політичного протистояння між офісом президента та міським головою Києва Віталієм Кличком.

Читайте також:
У столиці розслідують розтрату бюджетних коштів на ремонті укриттів

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна