Колишнього головреда опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича засудили у Білорусі до 8 років позбавлення волі.
Про це в середу, 3 травня, інформує “Медиазона”.
Окрім Протасевича вироки оголосили засновнику NEXTA Степану Путилу та колишньому редактору Яну Рудику. Їх засудили до 20 та 19 років колонії відповідно.
Путило та Рудик перебувають за межами Білорусі, тому їхні справи розглядаються заочно. На засіданні був присутній лише Протасевич.
Протасевича, Рудика та Путила звинувачували, зокрема, у образі та наклепі щодо лідера білоруського режиму Олександра Лукашенка, розпалювання соціальної ворожнечі, створенні та керівництві екстремістським формуванням.
БЕЛТА повідомляло, що фігурантів звинуватили у скоєнні щонайменше 1586 злочинів. Всього в обвинуваченні було 13 статей Кримінального кодексу у Путила, 12 – у Рудика і 9 – у Протасевича.
Згідно з обвинуваченням, засуджені в різний час з 2020 року, перебуваючи переважно в Польщі, нібито виконуючи загальний план змови з метою захоплення держвлади в Білорусі неконституційним шляхом публікували в мережах каналів NEXTA та “Білорусь головного мозку” інформаційні матеріали, які нібито мали деструктивні цілі.
Зазначимо, що під час протестів у Білорусі у Telegram-каналі NEXTA оперативно публікували фото, відео та новини з місць, де відбувалися найсерйозніші зіткнення протестувальників із міліцією та військовими.
До того ж, за позовом генпрокуратури обвинувачені мають виплатити понад 30 млн рублів (11,9 млн доларів) як компенсацію “майнової шкоди”.
Читайте також:
Держтелеканал Білорусі показав “інтерв’ю” з дівчиною Протасевича. ВІДЕО
Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що здійснював рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса. Усіх пасажирів змусили вийти й кілька годин обшукували та не пускали назад у літак. Зрештою повітряному судну дозволили вилетіти в аеропорт призначення.
Протасевичу інкримінують організацію масових заворушень у Білорусі. Також з’ясувалося, що він, крім іншого, перебував на Донбасі в зоні АТО на боці полку “Азов”.
Крім Протасевича, була затримана його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію. За даними Європейського гуманітарного університету, розташованого у Вільнюсі, де вона навчається, Софія – громадянка Росії. Їй інкримінують організацію масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок, а також розпалювання соціальної ворожнечі.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”. Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.
Читайте також:
Рада засудила дії Білорусі щодо літака Ryanair і затримання Протасевича
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!