Зло геноциду оновило форму і так само пішло проти України, почавши з Криму: Зеленський та Умєров звернулися до українців у 80-ту річницю депортації кримських татар

18 травня відзначають 80-ту річницю депортації кримськотатарського народу та вшановують  жертв геноциду радянського режиму.

Цього дня 1944 року в СРСР розпочали тотальну депортацію кримськотатарського народу з Кримського півострова в райони Середньої Азії та Уралу. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей. Протягом понад 40 років їм було заборонено повертатися до Криму. Під час депортації від насильства, голоду, холоду і хвороб загинуло близько половини депортованих кримських татар.

У 80-ту річницю з дня депортації до українців звернулися президент Володимир Зеленський та міністр оборони Рустем Умєров.

Відповідні звернення з’явилися на їхній офіційних сторінках у соцмережі Facebook.

Зеленський підкреслив, що злочинці не були покарані, а радянський режим не був засуджений, що призвело до повторення геноциду в наш час.

“Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих – щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років. Але злочинець не був покараний. Режим не був засуджений. Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло – зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму”, – наголосив президент.

Він також зазначив, що захищаючи зараз Україну і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх жертв злочинного режиму.

“Наш спільний історичний обовʼязок – відповісти на удари Росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року. Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь”, – підсумував Зеленський.

Міністр оборони Рустем Умєров також згадав події 1944 року та наголосив, що ми не маємо права їх забувати.

“Це сталося рівно 80 років тому. На світанку в будинки кримських татар увірвалися солдати та оперативники НКВС. Чоловіки були на фронті, тому переважно жінок, дітей та літніх людей жорстоко загнали у товарні вагони, аби відвезти за тисячі кілометрів від Батьківщини.

Сьогодні, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ми згадуємо ці страшні події. Ці події стали історією, яку ми не маємо права забути. Через нелюдські умови перебування на території Центральної Азії та Уралу, голод і хвороби загинули майже половина виселених кримських татар. Радянська влада змінювала назви вулиць, селищ, міст і річок. Вони знищували будь-які згадки про історію регіону, стирали будь-які сліди кримських татар в Криму”, — зазначив Умєров.

Також він підкреслив, що сучасна Росія продовжує репресії, розпочаті НКВС, і наголосив на необхідності міжнародної спільноти визнати злочин депортації геноцидом кримськотатарського народу.

“Вони арештовують незгодних з окупацією півострова кримських татар, обшукують їхні будинки, незаконно мобілізують до російської армії. Це складові злочину проти людяності. Україна закликає світ визнати злочин депортації геноцидом кримськотатарського народу. Маємо зробити усе можливе, аби права, мова, культура і традиції кримських татар були збережені. Це є основою для якнайшвидшого звільнення Криму від агресора. Світла пам’ять десяткам тисяч кримських татар, які загинули внаслідок депортації 1944 року!”, — додав Умєров.

Читайте також:
У кожному п’ятому українському батальйоні служать кримські татари, – Генштаб

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.