Не було ані мін, ані надійних захисних споруд, хоча було вдосталь часу: бійці інженерного батальйону розповіли про ситуацію на півночі Харківщини

Мінування та інженерне обладнання на півночі Харківщини дуже слабке та неефективне, хоча було вдосталь часу все обладнати як слід.

Про це заявили бійці 47-го інженерного батальйону, які відповідають за інженерне забезпечення північної Харківщини в інтерв’ю журналісту, головному редактору “Цензор.НЕТ” Юрію Бутусову.

Як зазначили бійці, час для обладнання прикордонної смуги був, адже бойова активність у тій зоні була невисокою.

“Наш батальйон залучають на інженерне забезпечення у цьому районі півтора року, знаємо кожен кущ. Скажемо чесно, часу для побудови оборони було вдосталь, ворог почав активно обстрілювати прикордонні райони тільки останні три місяці, до того там була вздовж кордону сіра зона до 5 км, причому як з нашого, так і з ворожого боку, бойова активність була дуже невисока. Можна було діяти приховано, особливо вночі, навіть з технікою на відстані до 5 км від кордону. За цей час мінування та інженерне обладнання проводилось у прикордонній смузі дуже слабке та неефективне”, — зазначили бійці.

Вони також наголосили, що мін на мінування підходів до позицій українських військ виділялося мало.

“Сумно сказати, але за останні місяці, коли усі говорили про наступ, ми рідко мінували підходи до наших позицій, мін виділялось мало. При тому на деяких позиціях провели часткове розмінування. Почали будівництво укріплень біля кордону, і щоб проводити там роботу нам дали наказ у цих місцях розміновувати шляхи та місцевість навколо. Було багато часу та усі можливості все зробити безпечно та вчасно. Але замість того тепер наш батальйон мінує передову безпосередньо у бойових порядках та під вогнем ворога, вже після того, як ворог почав наступ”, — підкресли військові та відповіли детальніше на низку інших запитань.

Про лінії оборони

Три лінії оборони будувались навколо Харкова, значна кількість оборонних споруд створена, хоча лінії оборони не закінчені в повному обсязі. Місто Вовчанськ — оборонні споруди, побудовані інженерними військами або іншими підрядниками у місті та на околицях відсутні повністю.

Відстань між Харковом та Вовчанськом — обладнані окремі позиції та вузли оборони. Бої йдуть зараз на лінії польових укріплень наших військ, розгорнутих вздовж кордону, прориви ворога зупиняються на імпровізованих позиціях, де зариватись доводиться сходу.

Про планування оборони Харкова

Планування оборони Харкова здійснено без урахування тактичної обстановки, і побудовані ВЦА лінії оборони не можуть використовуватись військами у цій битві. Перша лінія оборони будувалась у селі Липці, але чомусь у низині, під грядою висот, яка панує над селом, і у першу лінію оборони ця гряда висот чомусь не включена.

Наші війська змушені обороняти село Глибоке та гряду висот перед Липцями, яка контролює кордон, оскільки здача висот призвела б до проникнення ворога у Липці та закріплення у забудові з подальшим просуванням. Взяття Липців дозволило б ворогу підтягнути артилерію і діставати до околиць Харкова. Панівна гряда висот прикрита лише польовими укріпленнями, які вирили самі солдати, але кількість та якість цих позицій недостатня відносно поставлених завдань. Тому більша частина позицій облаштовуються зараз, бо здавати рубіж Липці – Тернова для нас невигідно.

Військові кажуть, що будувати першу лінію оборони усіма ресурсами треба було починати не далі ніж за 3-5 км від кордону, і цю лінію треба було б зробити глибокою, для забезпечення маневру в обороні. Очевидна дуже низька щільність мінування, міни не обмежують маневр ворога. Все це ворог добре бачить з дронів, так що інформація не секретна, а очевидна.

Про якість оборонних споруд

Є значна кількість оборонних споруд, бліндажів та траншей, які якісно побудовані в тилу. Але відсутній контроль якості та системність у обладнанні позицій у цілому. Перекриття траншей від навісного вогню та від скидів, маскування — ці питання недороблені. Великий дефіцит замаскованих позицій для артилерії, мінометів, бронетехніки, транспорту, що дуже обмежує маневр вогневих засобів та логістику. Таке враження, що планувальники не чули про дрони і не врахували це взагалі. Значна кількість будівельних матеріалів не була використана. Тому казати, що не будували конкретні об’єкти не можна, є чимало якісних бліндажів та глибокі траншеї, але до якості всієї лінії оборони є великі питання.

Про оборону Вовчанська

Незрозуміло, чому стратегічно вразливий Вовчанськ не захищений оборонними спорудами. Адже місто мало бути підготовлено до оборони. Тут не було ані мін, ані надійних захисних споруд. Тільки польові укріплення на кордоні. Мінування також недостатнє.

Читайте також:
Зеленський розповів, як можна було уникнути наступу на Харківщину та прокоментував “відсутність” фортифікацій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна