Фермери, які розміновували землю за свій кошт, отримають компенсацію: як подати заявку

Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування фермерам, які це зробили власним коштом. На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень.

Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

Процедуру компенсації уряд запустив 17 травня. Вона поширюватиметься як на фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами в період з 24 лютого 2022-го до 15 квітня 2024 року, так і на фермерів, які лише планують почати розмінування власним коштом.

На компенсацію можуть претендувати як власники ділянки, так і орендарі. Проте компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

Хто не зможе отримати компенсацію

Компенсацію не зможуть отримати фермери, землі яких розташовані у зоні бойових дій.

Також не зможуть претендувати на виплати ті, проти кого Україна запровадила санкції, або ж компанії, кінцеві власники яких є громадянами росії. Не буде компенсацій і для фермерів, які перебувають на стадії ліквідації чи банкрутства, а також тих, хто має податковий борг.

Як подати заявку

Для цього потрібно заповнити заявку на отримання компенсації та надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування, додавши копії документів, що підтверджують сам факт розмінування: договору на надання послуг з розмінування, акта наданих послуг, документа, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.

Водночас фермери, котрі лише планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Читайте також:
ДСНС випробовує машини розмінування на полі, де йшли активні бої на Харківщині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.