Україна та США підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства

 

У Пентагоні міністр оборони України Андрій Таран і міністр оборони США Ллойд Остін підписали рамкову угоду щодо стратегічних засад оборонного партнерства.

Про це йдеться в дописі президента України Володимира Зеленського в твіттері, опублікованому ввечері у вівторок, 31 серпня.

“Новий етап у співпраці України та США в оборонній сфері. У Пентагоні підписано угоду зі стратегічних основ оборонного партнерства. Для нас дуже важлива підтримка з боку США територіальної цілісності України, членства в НАТО і спільна протидія агресії РФ”, – написав глава держави.

Як інформує пресслужба Міністерства оборони України, рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства підтверджує ключові принципи та визначає амбітні цілі для наших двосторонніх відносин у сфері оборони шляхом:

  • окреслення шляхів просування спільних двосторонніх пріоритетів для вирішення поточних та виникаючих викликів у сфері безпеки;
  • підтвердження відданості спільним демократичним цінностям, включаючи верховенство права та поваги до прав людини;
  • підтвердження непохитної підтримки Міністерства оборони США суверенітету та територіальної цілісності України, а також засудження російської окупації Криму та агресії на сході України;
  • визначення подальших кроків взаємодії Міноборони України та Міноборони США для підвищення військового потенціалу та готовності України до збереження територіальної цілісності країни, прогресу на шляху взаємосумісності з НАТО та сприяння регіональній безпеці;
  • підтвердження сталої підтримки Міноборони США права України визначати свій майбутній зовнішньополітичний курс, незалежний від зовнішнього втручання, у тому числі у прагненні України до вступу в НАТО, як це засвідчили Сполучені Штати Америки та Союзники в Комюніке за підсумками Саміту НАТО в червні 2021 року.

Вона також окреслює цілі до грудня 2026 року, на яких будуть зосереджені двосторонні оборонні відносини між двома країнами.

До них входять реформи у вітчизняному секторі оборони відповідно до принципів та стандартів НАТО, збільшення прозорості українських оборонних закупівель, впровадження реформ корпоративного управління та розбудову довгострокового стратегічного партнерства у сфері науки та технологій.

Окрім того, планується поглиблення співробітництва в Чорноморському регіоні з метою забезпечення свободи судноплавства та ефективної протидії зовнішнім загрозам і викликам у всіх сферах військової діяльності, посилення співпраці у сфері кібербезпеки та тісніше партнерство оборонних розвідувальних спільнот з метою підтримки військового планування та оборонних операцій.

“Двостороння співпраця у галузі безпеки, а також підтримка Сполучених Штатів Америки ефективно допомагають Україні протидіяти російській агресії, включаючи повноцінну програму тренувань та навчань”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляла “Новинарня“, президент України Володимир Зеленський із 31 серпня перебуває у Вашингтоні з робочим візитом на запрошення президента США Джозефа Байдена. 1 вересня мають відбутися переговори глав держав, які вже двічі відкладалися.

Читайте також:
Зеленський у США провів переговори з главою НАСА і міністром енергетики


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна