Рада в першому читанні підтримала законопроєкт про військове капеланство

 

У п’ятницю, 21 травня, Верховна Рада під час засідання ухвалила в першому читанні та за основу проєкт Закону України “Про Службу військового капеланства” (№4626).

Як передає “Новинарня”, відповідне рішення підтримали 299 народних депутатів.

Метою законопроєкту є створення Служби військового капеланства та законодавче закріплення статусу військових капеланів як військовослужбовців, визначення організаційно-правових засад взаємодії військових формувань і релігійних організацій у процесі забезпечення функціонування інституту військового капеланства з метою реалізації військовослужбовцями Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань та членами їхніх сімей права на свободу совісті, світогляду та віросповідання з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Законопроєктом пропонується визначити поняття “Служба військового капеланства”, “духовно-релігійні потреби”, “задоволення духовно-релігійних потреб”, “душпастирська опіка”, “консультування командування з духовно-релігійних питань” тощо.

Проєктом також пропонується:

  • визначити принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства, її структура, порядок підпорядкування та загальна чисельність;
  • закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців, визначаються їхні функціональні обов’язки;
  • запровадити відповідні квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави;
  • створити Міжконфесійні ради з питань військового капеланства як дорадчі органи при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Народні депутати з різних фракцій у січні 2021 року зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4626 “Про службу військового капеланства”, у березні профільний комітет парламенту рекомендував його прийняти.

Читайте також:
У Києві презентували книгу спогадів військових капеланів


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна