Надвечір у суботу, 20 березня, в день народження громадського активіста Сергія Стерненка, його прибічники зібралися під офісом президента в Києві з вимогами звільнити з-за ґрат Стерненка, Андрія Антоненка та інших політв’язнів.
Акція під назвою “Не чуєш? Побачиш?” почалася о 19:00 зібрала сотні людей. Маніфестанти влаштували символічний “підпал” таблички “Президент України”, розбили скло в одних із дверей будівлі ОП, розписали стіни президентського офісу та хідник біля головного входу (написами “Волю Стерненку!”, “Аваков – чорт!”, “ACAB” тощо). Також активісти скандували відповідні гасла і палили фаєри.
Крім того, при вході до ОП влаштували феєрверк із застосуванням салютних установок.
“Думаю, Сергію Стерненкові його birthday party сподобалась б”, – написав у фейсбуці один з учасників пікету Роман Сініцин.
Фото “Громадського” (гортайте):
Мітингувальники висунули вимоги, зафіксувавши їх також на ФБ-сторінці “Sternenko” (дослівно):
1. Звільнити неправомірно засудженого Сергія Стерненка.
2. Звільнити Андрія Антоненка та інших політв’язнів.
3. Накласти санкції РНБО на Андрія Портнова, заступника голови АП Януковича, який зараз, через заступників керівника Офісу Президента Олега Татарова та Андрія Смірнова фактично керує судовою системою в Україні.
4. Відставка [генерального прокурора] Ірини Венедіктової, руками якої було ув’язнено Сергія Стерненка.
5. Відставка [міністра внутрішніх справ] Арсена Авакова, який захищає справжніх вбивць, катів, гвалтівників, наркодилерів та корупціонерів.
Присутні на акції підрозділи поліції відступили, уникнувши сутичок.
Напередодні акції її організатори обіцяли головний “сюрприз” на 23-тю годину.
В анонсі йшлося: “20 березня – день народження Сергія. Проте свої 26 років він змушений зустрічати у тюрмі. Президент вирішив повністю ігнорувати наш з вами мирний протест. Ми чекали два тижні. Тож на Сергіїв день народження ми трохи посвяткуємо, запалимо і нагадаємо президенту про його обов’язки перед народом України.
Стартуємо на Банковій о 19:00. О 23:00 буде сюрприз від Стерненка. Приносьте з собою усе те, що зазвичай беруть на довгі прохолодні події. Тепло одягайтеся. Прохання не брати з собою дітей та домашніх улюбленців”.
Читайте також:
Сергія Стерненка суд не звільнив із СІЗО
Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси оголосив вирок активістові Сергію Стерненку у справі за обвинуваченням у викраденні людини – сім років і три місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Його забрали до СІЗО.
Справа стосувалася викрадення людини в 2015 році, а саме – тодішнього депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича, керівника осередку проросійської партії “Родіна”.
Потерпілий заявляв, що його викрали, били, катували і вимагали відмовитися від депутатського мандату.
8 вересня 2015 року Стерненка заарештовували за підозрою у викраденні. Він тоді був лідером одеського “Правого сектора”.
Обвинувачення просило позбавлення волі для Стерненка на вісім років із конфіскацією майна.
Після оголошення вироку в Києві відбулися дві великі акції на підтримку Стерненка, при цьому маніфестації 23 лютого супроводжувалися сутичками з поліцією на Банковій.
Читайте також:
“Мовчання тримає за ґратами”: під резиденцією Зеленського – акція на підтримку Стерненка. ФОТО
Паралельне кримінальне переслідування колишнього лідера “Правого сектору” Одещини Сергія Стерненка пов’язане, зокрема, і з його самозахистом.
На Стерненка у 2018 році в Одесі тричі вчиняли замахи. Активіст заявляв, що напад організував мер міста Геннадій Труханов та/або місцева поліція, чиї зловживання викривав Стерненко.
7 лютого активіста побили биткою. 1 травня невідомий вистрілив у Стерненка ззаду з травматичної зброї. Незважаючи на прохання Сергія, йому так і не надали охорону.
Втретє на Стерненка нападали пізно ввечері 24 травня 2018 року, коли він із дівчиною підходив до свого будинку на вулиці Фонтанська дорога. Активіст встиг застосувати свій ніж, поранивши обох нападників, один із яких невдовзі помер.
Розслідування цих нападів на Стерненка не просунулося.
Здогадно, в організації замахів могли брати участь представники одеської влади, кримінальних кіл та поліції.
Переїхавши до Києва з міркувань безпеки, Стерненко став впливовим блогером, громадським активістом, який різко критикує вже нову владу та керівництво МВС.
У квітні 2020 року стало відомо про наміри нового генпрокурора Ірини Венедіктової оголосити підозру Стерненкові за “умисне вбивство”.
На підтримку Стерненка масово виступили футбольні ультрас, ця тема стала помітною в соцмережах. Водночас “гасити” цю ініціативу взялося керівництво партії “Нацкорпус”.
18 травня 2020 року Стерненко ходив на допит до київського управління СБУ. Однак у Службі безпеки тоді зазначили, що допит не пов’язаний з оголошенням підозри. З іншого боку, далася взнаки масова акція на підтримку Сергія Стерненка під стінами СБУ.
Підозру Стерненкові у випадку про самозахист оголосили 11 червня 2020 року, ще раз викликавши його до СБУ.
Того дня пресцентр СБУ виклав не підтверджену судом версію слідства, назвавши це “як було насправді”. Відповідно до цієї версії, Сергій Стерненко 24 травня 2018 року під час чергового нападу на нього в Одесі не лише оборонявся, а й нібито наздогнав за 100 метрів та ударив ножем у серце одного з нападників, Івана Кузнєцова, внаслідок чого той помер.
Активіст вважає підозру політично мотивованою та розплатою за викриття влади Одеси, керівництва МВС та поліції, протидію проросійським силам.
Мітинги на підтримку Стерненка під Шевченківським судом у Києві 13 і 15 червня 29020 року супроводжувалися сутичками активістів із поліцією.
Тоді суддя Володимир Бугіль відправив Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Спершу йшлося про місце відбування домашнього арешту за місцем приписки – у військовій частині в Одесі, однак невдовзі райсуд вніс уточнення, і Стерненко залишався за місцем фактичного проживання в Києві. 29 січня 2021 року суд пом’якшив запобіжний захід для Сергія.
Читайте також:
Кубок Девіса: тенісист Стаховський підтримав Стерненка принтом на футболці. ФОТО
“Проти мене – проросійські й аваковські”: велике інтерв’ю з Сергієм Стерненком
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!