Санкції США щодо “слуги народу” Дубінського виявилися ефективними, – юрист

 

Американські санкції щодо народного депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського є першим випадком, коли обмеження Штатів щодо громадянина України виявилися досить ефективними.

Про це у вівторок, 26 січня, у ефірі “Українського радіо” заявив експерт з правових питань Аналітичної групи “Левіафан” Сергій Назаренко.

“Пан Дубінський є медійною особою, яка має досить “розкручений” ютуб-канал, а це – хостинг на території США. Після санкцій він був змушений змінити назву свого каналу, щоб якось уникнути санкцій. Імовірно, така сама ситуація буде і з його фейсбук-сторінкою. Та найголовніше – будь-яка особа, яка себе поважає не може співпрацювати з Дубінським, адже починаються проблеми з розміщенням коштів, проблеми в транзакціях. Навіть український Monobank, як стверджує Дубінський, вже припиняє з ним співпрацю. Проблеми у нього вже виникли“, – зазначив експерт.

Також Штати поширили санкції на сімох громадян України і чотири медіакомпанії у зв’язку з втручанням у вибори США.

Сергій Назаренко наголосив, мовляв, щодо юридичних осіб ситуація і проста, і складна водночас.

“Складніша, бо юридичній особі, на яку накладено санкції, досить непросто працювати, адже збвільшується використання платіжних систем. Водночас для власників легше створити нову юридичну особу, вивести кошти і вкласти їх у нову, і продовжити працювати. Фактично, на юридичній особі, на яку накладені санкції, в такій країні як США, можна ставити хрест”, – зазначив юрист.

На його думку, обійти санкції через відчуження активів складно через прозорі реєстри і єдиний спосіб захиститися – це фінансово вкластися в юридичний захист на території США і довести свою невинуватість.

Читайте також:
Зеленський 30 хв сперечався з Дубінським і просив покинути фракцію “СН”, той відмовився, – ЗМІ

Як інформувала “Новинарня“, 11 січня 2021 року Сполучені Штати внесли до санкційного списку сімох громадян України та чотири організації: це чинний народний депутат Олександр Дубінський (“Слуга народу”), колишні нардеп Олександр Онищенко, прокурор Костянтин Кулик та співробітник посольства України в США Андрій Теліженко, помічник нардепа Деркача Дмитро Ковальчук, формальний власник телеканалу “Ера” Антон Симоненко, керівник інформагентства “Онлі-ньюз” Петро Журавель, а також медіакомпанії Деркача “Ера-Медіа”, “Онлі-ньюз”, ТОВ “Скептік” та сайт NABU Leaks.
Їхні активи, власність, рахунки у США, підконтрольні організації тощо підлягають блокуванню (що ускладнює доларові транзакції), американські візи анулюються, крім того, резидентам США заборонено мати із ними бізнес-контакти.

Раніше, після оприлюднення в Україні записів розмов президента Петра Порошенка із тодішнім віцепрезидентом США Джо Байденом, Вашингтон у жовтні 2020 року наклав санкції на позафракційного нардепа Андрія Деркача, якого Штати вважають “активним агентом РФ”. Дубінського і компанію вважають учасниками цієї мережі.

Після оголошення санкцій проти Дубінського радник голови ОП Єрмака розповідав, що Зеленський не реагуватиме на це рішення США.

Читайте також:
В’ятрович звернувся в СБУ через “російських агентів” Дубінського і Деркача

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна