Загибель морпіха Журавля під Зайцевим: суд зобов’язав ДБР відкрити справу щодо Зеленського

 

Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу батька загиблого під Зайцевим морпіха Ярослава Журавля і зобов’язав Держбюро розслідувань почати провадження про вчинення президентом Володимиром Зеленським дій, унаслідок яких бійця не вдалося врятувати.

Про це повідомив волонтер Гліб Бабіч на сторінці у фейсбуці в понеділок, 21 грудня.

“Перша, маленька, але – перемога у справі Ярослава Журавля. Печерський суд задовільнив скаргу його батька Сергія Журавля на ДБР. Яке відмовилося відкривати справу щодо розслідування дій і бездіяльності Зеленського, які сприяли загибелі морпіха. Суд зобов’язав ДБР внести заяву до єдиного реєстру, і розпочати слідчі дії, до яких їх зобов’язує Закон”, – повідомив Бабіч.

Напередодні до суду звернувся батько загиблого Сергій Журавель зі скаргою на Державне бюро розслідувань та офіс генерального прокурора, бо ці відомства не побачили провини президента в бездіяльності, яка призвела до загибелі розвідника.

У своєму позові батько звинуватив Зеленського в тому, що той заборонив залучати спецпризначенців для порятунку сина біля Зайцевого. Сергій Журавель переконаний: через це поранений Ярослав загинув від крововтрати у так званій “сірій зоні”.

Чоловік вимагає розпочати розслідування за фактом бездіяльності військового керівництва.

Нагадаємо, 22 жовтня Сергій Журавель, батько загиблого під Зайцевим на Донеччині морпіха Ярослава Журавля, подав до ДБР і Офісу генерального прокурора заяву про злочин, вчинений президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також:
“Володю, де ти був, коли мого сина вбивали?!”:
батько морпіха Журавля, померлого від ран під Зайцевим, звернувся до президента

“Живий, але покинутий”.
У мережі з’явилися лист і відео, що розбивають офіційну версію загибелі сержанта Журавля під Зайцевим

Як інформувала “Новинарня“, вранці 13 липня 2020 року в “сірій зоні” під Зайцевим, що поруч з окупованою Горлівкою на Донеччині, під час виконання бойового завдання загинув командир розвідувального взводу зі складу 35 обрмп ВМС ЗСУ лейтенант Дмитро Красногрудь – унаслідок підриву на вибуховому пристрої.

Надалі російські окупаційні війська із трьох сторін віроломно обстріляли першу групу армійців ЗСУ, яка мала здійснити евакуацію тіла полеглого офіцера. Таким чином було порушено домовленість про режим “тиші”, досягнуту через ОБСЄ.

Під час обстрілу отримав поранення в ногу військовослужбовець з евакуаційної команди – сержант-розвідник Ярослав Журавель, давній друг і колега Красногрудя.

Після відступу решти групи Журавель залишався в “сірій зоні”. Як засвідчило відео з безпілотника, поранений сержант був живий, зупиняв собі кровотечу джгутом, попервах ішов на повний зріст до своїх позицій.

Під час виходу наступної групи, яка мала забрати пораненого Журавля, загинув військовий медик Микола Ілін “Естонець” (він підірвався на вибуховому пристрої типу розтяжки).
Командир цієї групи отримав контузію. Решта групи дочасно повернулася до вихідної точки.

14 липня стало відомо про евакуацію загиблого лейтенанта Красногрудя бойовиками на бік ОРДО. 15 липня тіло комвзводу передали українській стороні на КПВВ “Майорськ”.

Тіло Іліна бойовики знайшли 16-го та передали Україні 17 липня.

Увечері 17 липня бойовики “ДНР” заявили, що виявили тіло третього загиблого українського військового, сержанта Журавля. Передали його 21 липня.

Як стало відомо, поранений командир відділенні Журавель протягом тривалого часу (імовірно, більше одного дня) залишався в “сірій зоні” живим та помер через те, що не отримав належної допомоги.

Офіційна версія подій під Зайцевим, поширена пресцентром штабу ООС та командуванням 35 обрмп, грішила неточностями. Реальна картина була згодом сформована на основі відео, знятого з безпілотників, та розповідей побратимів загиблих.
Ішлося про те, що українське командування не надало вогневої підтримки при спробах евакуації загиблих і поранених морпіхів. Крім того, спецпризначенці, які прибули до Зайцевого, не отримали наказу діяти.
За однією з версій, це було пов’язано з небажанням командування іти на ескалацію під Зайцевим незадовго до “перемир’я”.

Як з’ясувала “Новинарня“, Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження за фактом загибелі трьох військовослужбовців 35-ї окремої бригади під Зайцевим.
“Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: частина 3 статті 425 Кримінального кодексу України: недбале ставлення до військової служби“, – ішлося в листі з ДБР.

Читайте також:
Події під Зайцевим: як загинули три морські піхотинці. ТАЙМЛАЙН, ВІДЕО

Президент нагородив морпіха, який двічі кидав евакогрупи під Зайцевим, – Донік

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна