Через тиск із офісу президента: суддя КСУ Сліденко подав у відставку

 

Суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко заявив, що зазнав тиску з офісу президента три тижні тому. Він написав заяву про відставку, але її ще не розглянули.

Про це Сліденко сказав у п’ятницю, 30 жовтня, на брифінгу в Києві, передає “Українська правда”.

“Подзвонили з офісу президента і сказали, що я веду себе неправильно і в мене будуть проблеми“, – зазначив суддя.

Сліденко сказав, що одразу після цього написав заяву про відставку, її ще не розглядали, проте він “уже майже не суддя” КСУ.

Тому він висловив думку, що електронне декларування цілком законне, а до закону про Національне агентство з запобігання корупції просто треба внести зміни.

Ігор Сліденко вважає, мовляв, норму про те, що НАЗК може з власної ініціативи починати антикорупційні справи треба прибрати, бо неправильно і “це повноваження радянської прокуратури”.

Суддя також визнав, що формально порушив закон під час декларування, бо фізично не міг внести зміни до декларації, адже перебував тоді закордоном.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

28 жовтня Конституційний Суд оприлюднив своє рішення щодо конституційності окремих положень закону “Про запобігання корупції” .

Того ж дня ввечері Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення КСУ.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці та обороні країни.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді.
Також домовилися прискорити судову реформу.

Ввечері 29 жовтня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки про вжиття заходів для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства.

30 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції виконало розпорядження уряду й відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики планує наступного тижня розглянути ініційований президентом законопроєкт №4288 щодо припинення повноважень чинного складу Конституційного Суду.

Читайте також:
Суддя КСУ Тупицький пояснив, чому не задекларував землю в окупованому Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.