Нагірний Карабах: військові АР показали звільнені від окупації селища й трофеї, вірмени звітують про “спокійну ніч”. ВІДЕО

 

Азербайджанська армія продовжує звільняти від вірменської окупації населені пункти в Нагірному Карабаху.

Про це президент Азербайджану Ільхам Алієв написав у понеділок, 5 жовтня, у твіттері.

“Сьогодні військові АР звільнили села Шіхалі Агали, Сариджали і Мерзе в Джебраїльському районі, а також декілька стратегічних висот у різних напрямках. Успішна операція нашої героїчної армії продовжується. Карабах – це Азербайджан”, – зазначив Алієв.

Міноборони Азербайджану у вівторок, 6 жовтня, також опублікувало відео звільненого від окупації селища Чахирли Джебраїльського району.

Після цих подій у міноборони Азербайджану заявили, що вірменські військові на Джебраїльському та Фізулінському напрямках “відступають по всій лінії фронту”.

Також військові АР оприлюднили відео зі “захопленими ворожими трофеями”.

Водночас у оборонному відомстві Вірменії прозвітували про “відносно спокійну ситуацію в зоні карабаського конфлікту”.

“Після багатьох закликів міжнародної спільноти про негайне припинення бойових дій, ця ніч на кордоні пройшла порівняно спокійно. У випадку подальших загострень всю відповідальність нестиме військово-політичне керівництво Азербайджану”, – написала речниця МО Вірменії Шушан Степанян у фейсбуці.

У генеральній прокуратурі Азербайджану поінформували, що внаслідок останніх артобстрілів Збройних сил Вірменії “на території АР знищені 63 об’єкти та 376 будинків”.

“Станом на ранок 6 жовтня внаслідок обстрілу підрозділами збройних сил Вірменії кількість загиблих мирних мешканців Азербайджану сягла 27 людей, поранені понад 140”, – йдеться в повідомленні генпрокуратури АР.

Читайте також:
Азербайджан дякує Україні за підтримку територіальної цілісності, – МЗС АР

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії на початку відновленої війни загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

Азербайджан заявляв про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху, низки (Гараханбейлі, Гервенд, Горадіз, Йухари Абдуррахманли, Ашаги Абдуррахманли, Боюк Марджанли і Нюзгар), знищення кількох постів противника і взяття під контроль важливих висот.

У Вірменії спершу спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влада Вірменії й адміністрація так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни та часткову мобілізацію.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та надають підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
Бої за Нагірний Карабах: Азербайджан звітує про нові звільнені населені пункти, Вірменія застосовує “Точки У”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна