Вірменія та Азербайджан продовжують взаємні обстріли, зросла кількість загиблих

доповнено

Вірменія і Азербайджан обмінялися взаємними звинуваченнями щодо відновлення бойових дій.

Про це в понеділок, 28 вересня, інформує “Європейська правда”.

Так, Міноборони Азербайджану заявляє про те, що зранку 28 вересня вірменські збройні сили обстрілюють місто Тартар.

“Керівництво Міноборони востаннє попередило іншу сторону, що ми будемо вживати адекватних заходів у відповідь”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у Міноборони Вірменії заявляють, що бойові дії протягом ночі понеділка відбувалися з різною інтенсивністю.

“Вранці противник відновив наступальні дії із застосуванням артилерії, бронетехніки, зокрема важкої вогнеметної системи “ТОС”. Вірменські підрозділи холоднокровно протистоять зазіханням азербайджанських ЗС, вживають відповідних заходів, завдаючи противнику значних втрат у живій силі й техніці”, – заявила речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян.

Також повідомляють про збільшення кількості загиблих.

“Внаслідок відновлення раніше втрачених позицій силами підрозділів Армії оборони Арцаха (так званої “Нагірно-Карабаської Республіки”, – “Н”) кілька десятків трупів противника перебувають на вірменській стороні”, – написала Степанян у фейсбуці.

Водночас “Інтерфакс” із посиланням на міноборони так званої “Нагірно-Карабаської Республіки” повідомляє, що кількість загиблих зросла на 15. У неділю йшлося про 16 загиблих.

У ніч на 28 вересня Міноборони Азербайджану оцінило втрати Вірменії в 550 убитих. У Єревані це заперечують.

Як повідомляла “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.

Сторони повідомили про десятки жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.

За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

У Єревані стверджують, ніби збройні сили Азербайджану першого дня втратили убитими близько 200 військовослужбовців 30 одиниць бронетехніки і 20 безпілотників. Також вірмени стверджують, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Азербайджан заявив про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху. У Вірменії спростовували цю інформацію.

Влада Вірменії і так званої “Нагірно-Карабахської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та обіцяють надати підтримку Азербайджану.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада Безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня, тоді було вбито азербайджанського генерала.

Читайте також:
МЗС України відреагувало на наступ Азербайджану в Нагірному Карабаху

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна