Бої за Нагірний Карабах: Азербайджан звітує про нові звільнені населені пункти, Вірменія застосовує “Точки У”

 

Армія Азербайджану звільнила від окупації місто Джабраїл та ще дев’ять населених пунктів Джабраїльського району.

Про це президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив у неділю, 4 жовтня.

У зверненні до народу в ефірі державного телеканалу АзТВ Алієв оголосив, що армія Азербайджану звільнила від окупації, крім міста Джабраїл, ще дев’ять сіл Джабраїльського району:

  • Кархулу;
  • Шюкюрбейлі;
  • Юхари Марал’ян;
  • Черекен;
  • Дашкесан;
  • Хоровлу;
  • Деджал;
  • Махмудлу;
  • Джафарабад.

Президент подякував солдатам та офіцерам, які брали участь у цій воєнній операції.

“Ми відновимо всі міста. Ми відновимо всі наші зруйновані вірменами мечеті. У ці регіони повернеться життя. Ми поклали край спробам вірмен змінити наші історичні назви і сфальсифікувати історію, а також стерти історико-культурну спадщину азербайджанського народу. Історичні назви наших населених пунктів відновлюються і будуть відновлені”, – сказав Алієв.

Ільхам Алієв, президент Азербайджану

Президент Алієв наголосив, що Нагорний Карабах – це історична земля азербайджанського народу.

“Ми повинні повернутися туди, повертаємося і повернемося!”, – резюмував він.

У міністерстві оборони Азербайджанської республіки також відзвітували, що на Джабраїльському напрямку велику кількість озброєння, бойової та автомобільної техніки противника було захоплено в якості трофеїв.

Фото: МО Азербайджанської Республіки

У пресслужбі відомства поширили відео, яке зняли, очевидно, на місці одного із бойових зіткнень: противник, покидаючи територію, залишав техніку разом із документами.

Прессекретарка міноборони Вірменії Шушан Степанян у свою чергу назвала “фальсифікацією” повідомлення Баку про взяття армією Азербайджану під контроль міста Джабраїл на лінії зіткнення з Карабахом.

“Сторінки офіційних осіб Азербайджану і Туреччини в твітері зараз один за одним святкують “звільнення Джабраїла”, що є черговою фальсифікацією”, – написала Степанян у фейсбуці 4 жовтня.

Разом з тим, речниця вірменської армії опублікувала відео вогневого ураження військових вантажівок, які перевозили азербайджанських солдатів.

Також відомо, що збройні сили Вірменії протягом минулої доби здійснили низку ракетних обстрілів по цивільній інфраструктурі та мирному населенню.

Так, по районах Хізи та Абшерона Вірменією випущено дві ракети середньої дальності, заявив помічник президента Азербайджану Хікмет Гаджієв.

Цього ж дня ЗС Вірменії обстріляли азербайджанські міста Мінгячевір і Тертер, є поранені серед мирних мешканців.

“Кілька хвилин тому збройні сили Вірменії завдали ракетного удару по промисловому місту Мінгячевір в Азербайджані. В цьому місті розташовані водосховище і велика електростанція”, – написав Гаджієв.

Як зазначив Гаджієв, по Мінгячевіру були випущені чотири ракети “Точка-У”.

За його інформацією, серйозного збитку інфраструктурі міста не нанесено, є поранені серед мирних жителів.

мапа: Європейська правда

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії на початку відновленої війни загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

Азербайджан заявляв про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху, низки (Гараханбейлі, Гервенд, Горадіз, Йухари Абдуррахманли, Ашаги Абдуррахманли, Боюк Марджанли і Нюзгар), знищення кількох постів противника і взяття під контроль важливих висот.

У Вірменії спершу спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влада Вірменії й адміністрація так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни та часткову мобілізацію.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та надають підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
Війна в Нагірному Карабаху: Азербайджан продовжує “нищівні удари”
і подає перелік знищеної техніки вірмен. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна