Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ закликав владу Білорусі припинити порушення прав людини

 

Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі засудив насильство і звинуватив владу Білорусі у порушенні прав людини.

Відповідний пресреліз організація поширила в четвер, 13 серпня.

“Занепокоєний повідомленнями про надмірне застосування сили після президентських виборів у неділю в Білорусі, включаючи використання гумових куль, водяних гармат, світлошумових гранат та масових арештів, голова ПА ОБСЄ закликав сьогодні владу в Мінську припинити використовувати репресивні тактики і повною мірою дотримуватися міжнародних стандартів у галузі прав людини”, – йдеться у пресрелізі.

Церетелі наголосив, що репресії та переслідування неприпустимі і порушують принципи ОБСЄ. Він закликав сторони до деескалації напруженості і діалогу.

“Як держава-учасниця ОБСЄ, Білорусь добровільно погодилася на певні зобов’язання в гуманітарному аспекті – включаючи право на мирні зібрання, свободу вираження поглядів, свободу від довільного арешту або затримання та право на ефективні засоби захисту. Я закликаю владу забезпечити дотримання цих прав та свобод, а також до негайного звільнення свавільно затриманих за останні дні”, – заявив Церетелі.

Він також засудив напади силовиків на журналістів і нагадав, що це є серйозним порушенням міжнародних зобов’язань.

Читайте також:
Наприкінці серпня ЄС може ввести санкції проти Білорусі, – Reuters

Як інформувала “Новинарня”, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з міліцією.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.

Силовики застосовують світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ, по-звірячому б’ють громадян кийками. З боку протестувальників – сотні поранених. Опозиціонери використовують “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будують барикади й намагаються відбивати в міліції затриманих.
Відомо вже про двох загиблих громадян. Число затриманих сягає семи тисяч.

10 серпня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк. До нього приєднуються деякі підприємства, ринки тощо.

Читайте також:
У Білорусі кількість затриманих під час протестів наближається до 7 тисяч

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна