ОБСЄ нарахувала 111 порушень режиму тиші з моменту оголошення перемир’я

 

З моменту припинення вогню з 00:01 27 липня, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 111 порушень режиму припинення вогню, усі – в Донецькій області.

Про це йдеться в звіті СММ ОБСЄ, який опублікували в середу, 29 липня.

“Після засідання Тристоронньої контактної групи 22 липня, під час якого досягнуто домовленості про додаткові заходи з посилення режиму припинення вогню починаючи з 00:01 27 липня, СММ зафіксувала 111 порушень режиму припинення вогню – усі в Донецькій області (зокрема 21 вибух)”, – йдеться в повідомленні.

Місія зафіксувала 22 одиниці озброєння, розміщені з порушенням ліній відведення, з яких усі, крім однієї, зафіксовано на аеродромі в непідконтрольному урядові Переможному Луганської області.

“27 липня у двох окремих випадках БПЛА СММ малого радіуса дії зазнав впливу перешкод сигналу GPS (за оцінкою, ймовірно внаслідок глушіння), коли пролітав над ділянкою розведення в районі Петрівського”, – відзначили у місії.

Читайте також:
“Працюємо, як працювали”. На Донбасі почалося і фактично закінчилося чергове перемир’я. НАШ РЕПОРТАЖ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з еритикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне обладнання позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Водночас у бойових підрозділах спростовують інформацію про те, що їх нібито “роззброїли”, забрали кулемети, ПТРК тощо. Також спростовуються заяви про заборону вести вогонь у відповідь на важкі обстріли й ворожий наступ.

Уже в першу добу “перемир’я” ворог, за даними штабу ОС, вчинив три обстріли позицій Збройних сил України.

Читайте також:
Провокація під Новомихайлівкою: росіяни замінували українську територію мінами ПОМ-2, що самоліквідовуються

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна