У Криму висохла більша частина Білогірського водосховища

 

Стан Білогірського водосховища в окупованому РФ Криму в липні 2020 року значно погіршився. Услід за висиханням верхів’я водойми в травні тепер повністю пересохла й серединна частина водосховища.

Загалом, від водойми залишилася мала частина, яка примикає до греблі, повідомляє видання “Крим.Реалії“.

Зазвичай багатоводна річка Біюк-Карасу, яка живить Білогірське водосховище, перетворилася на струмок.

За інформацією місцевих жителів, такого низького рівня води в цю пору року на їхній пам’яті ще не спостерігалося.

“Ситуація дуже тривожна, водосховище на межі висихання, а це значить, що знищується сформована десятиліттями флора і фауна водойми. Знаю, що зараз там ведеться інтенсивна риболовля. Цього тижня військові проклали водогін із Тайганського водосховища на Сімферополь. Тобто заберуть останні залишки води на потреби кримської столиці. Так що восени маємо всі шанси вперше в історії побачити пересохлими як Білогірське, так сусіднє, що лежить поруч, Тайганське водосховище”, – розповів активіст руху “Вільний Крим” із Білогірського району Решад Меметов.

Так званий “глава Криму” Сергій Аксьонов стверджував, що запасу води в трьох основних джерелах водопостачання Сімферополя – Аянському, Сімферопольському та Партизанському водосховищах – достатньо для безперебійного водопостачання міста протягом 3,5 місяців навіть за умови повної відсутності опадів.

Як відомо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією постачання води до Криму припинили.
Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
Контрольована РФ “влада” Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

Читайте також:
Росія може вдатися до військової ескалації, аби забезпечити Крим водою з України, – Куніцин

Крим повністю засихає без української води – МінТОТ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна