Героїчна собака Джессі після ремонту повернулася на бойовий пост на буксирі “Яни Капу”

 

На український рейдовий буксир “Яни Капу”, який прибув до Одеси після ремонту, повернулася собака Джессі.

Після захоплення буксира російськими силовиками в листопаді 2018 року Джессі вісім місяців перебувала у прикордонників ФСБ РФ. У цей самий час моряки з “Яни Капу” залишалися в полоні у росіян. Потім, у липні 2019-го, собаку передали в Україну, до сім’ї моряка Сергія Чуліби в Херсонську область. Екіпаж захоплених суден тим часом ще майже два місяці лишався в полоні.

Моряки розповідали, що під час інциденту в Чорному морі Джессі вкусила одного з російських силовиків.

1 травня стало відомо, що рейдовий буксир “Яни Капу”, відновлений силами ВМС ЗСУ, повернувся до пункту базування в Одесі через півтора року відсутності.

Корабель тривалий час ремонтували на військово-морській базі в Очакові Миколаївської області. Там вдалося відновити пошкоджені таранами місця, зібрати частково розібрані двигуни, полагодити інші пошкодження.

За повідомленням телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України, до Одеси буксир прибув своїм ходом і пришвартувався самостійно. Керував переходом виконувач обов’язків командира “Яни Капу” Юрій Будзило.

Відтак “на бойовий пост” повернулася і Джессі, яка жила з екіпажем буксира до потрапляння в полон.

Про це поінформував зокрема адвокат колишніх полонених Микола Полозов.

Читайте також:
Звільнений моряк Чуліба зустрівся із собакою Джессі. ВІДЕО

Як інформувала “Новинарня“, малі броньовані катери “Нікополь” і “Бердянськ” та буксир ВМС ЗСУ “Яни Капу” були захоплені російськими силовиками 25 листопада 2018 року під час переходу з Одеси на Азовське море. Під час цього нападу росіяни таранили буксир, обстрілювали українські судна. Кілька моряків отримали поранення.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі виніс рішення щодо справи 24 українських моряків і трьох кораблів, обстріляних і захоплених РФ: однозначно на користь України.
Президент Трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон зачитав ухвалу: “Морський трибунал постановив (…) вжити наступних заходів: Російська Федерація має невідкладно звільнити українські військові судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” та повернути їх під юрисдикцію України… Невідкладно звільнити 24 військових і спецслужбівців та дозволити їм повернутися в Україну”.
Суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України в Керченській протоці.

7 вересня 2019 року відбувся обмін полоненими та утримуваними особами між Україною і РФ у форматі “35 на 35”. Україна отримала з Москви зокрема й 24 військовополонених моряків ВМСУ.

18 листопада, після 358 днів з часу незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря біля Керчі, МБАКи та буксир “Яни Капу” росіяни передали Україні у нейтральних водах відповідно до рішення Міжнародного трибуналу з морського права. 20 листопада вони прибули на базу ВМСУ в Очаків.

Захоплені ворогом судна прийшли не своїм ходом, а на буксирі, адже “їх знищили росіяни”, розповів командувач ВМСУ Ігор Воронченко. За словами адмірала, росіяни познімали із захоплених українських кораблів плафони, розетки і навіть унітази.

У лютому 2020 року один із МБАКів та буксир стали на ремонт.

Читайте також:
У РФ пояснили, куди зникли особисті речі українських моряків із захоплених бронекатерів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна