Кабмін наполягає: надвір слід виходити в масці й не випускати дітей самих

 

Кабінет Міністрів наполегливо рекомендує в умовах карантину виходити надвір у медичних масках, мати при собі документи на посвідчення особи, а дітей самих не випускати.

Про це йдеться в роз’ясненні щодо нових обмежувальних заходів на період карантину, опублікованому в суботу, 4 квітня

“У постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення “громадське місце”, – ідеться в роз’ясненні.

(Як відомо, в чинному законодавстві не визначено поняття “громадське місце” в контексті карантину.)

Зазначається, що за порушення правил карантину, зокрема за похід в парк або відсутність маски, можуть оштрафувати на суму від 17 до 34 тисяч гривень.

“А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність”, – наголосили в Кабміні.

Крім того, в Кабміні рекомендують дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Адже в постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу дорослих у громадських місцях. Але навіть під’їзд та територія навколо будинку можуть підпадати під визначення громадського місця.

Також в уряді пояснили, навіщо носити з собою документи, що посвідчують особу: “Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину”.

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях здійснюватимуть МВС та Нацгвардія.

Нагадаємо, 2 квітня Кабмін ухвалив зміни до раніше ухваленої постанови, якими посилив вимоги до дотримання карантину. Вони почнуть діяти з 6 квітня.

Читайте також:
МОЗ України прогнозує пік смертності від COVID-19 на 14-15 квітня

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 10:00 3 квітня у світі лабораторно зафіксовано понад 1 млн 119 тис осіб випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 58 982 осіб померло від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 226 тис. осіб.

Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (278,5 тис. випадків), Італія (119,8 тис.), Іспанія (119,2 тис.), Німеччина (91,1 тис.), Франція (83 тис.), Китай (82,5 тис.), Іран, Велика Британія, Туреччина, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Канада, Австрія, Південна Корея, Португалія, Бразилія.
Найбільше померлих – в Італії (понад 14,6 тис.).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом на ранок 4 квітня в Україні зареєстровано 1096 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 28 із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Згідно з рішенням РНБО, Україна також закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення. Раніше оголошено карантин для освітніх закладів. Із 23 березня Київ зупинив всі пасажирські транспортні перевезення, крім критичної сфери. Із 6 квітня уряд посилив карантинні заходи.

Читайте також:
“Безсимптомне запалення легенів”: суддя Джарти розповіла, як перехворіла COVID-19

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна