У США першим добровольцям ввели вакцину проти коронавірусу

 

Вчені з Вашингтонського науково-дослідного інституту Kaiser Permanente в Сіетлі ввели вакцину проти коронавірусу COVID-19 першим чотирьом добровольцям.

Про це в понеділок, 16 березня, повідомляє АР.

“Зараз ми – команда коронавірусу. Кожен хоче зробити все можливе у цій надзвичайній ситуації”, – коментує керівник дослідження доктор Ліза Джексон. 

“Ми всі почуваємося такими безпорадними. Для мене це дивовижна можливість щось зробити”, – заявила перед вакцинуванням доброволець з Сіетла 43-річна Дженніфер Галлер. 

Діти волонтерки, двоє підлітків, вважають “крутим” те, що їх мати бере участь в дослідженні. Відзначається, що після уколу жінка вийшла з широкою посмішкою, зазначивши, що почувається чудово.

Також серед тих, хто погодився тестувати вакцину, – 46-річний мережевий інженер Microsoft Ніл Браунінг з міста Ботелл, штат Вашингтон. Його дочки також заявили, що пишаються батьком.

Вакцину планують протестувати на 45 добровольцях у віці від 18 до 55 років, кожен з яких отримає дві дози препарату з інтервалом в місяць.

Повідомляється, що деякі з ретельно відібраних здорових добровольців отримають більш високі дози, ніж інші, щоб перевірити, наскільки сильними повинні бути щеплення.

Науковці перевірять наявність будь-яких побічних ефектів і візьмуть зразки крові, щоб перевірити, чи активізує вакцина імунну систему.

Разом з тим повідомляється, що навіть якщо дослідження буде успішним, то вакцина буде недоступна для широкого використання протягом 12-18 місяців.

Читайте також:
Коронавірус: Кличко оголосив про посилення обмежувальних заходів у Києві. ВІДЕО

Міжміська блокада, зупинка метро, в автобус – не більше 10 людей: уряд обмежив пересування

13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу: 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину. Перші симптоми захворювання в неї з’явилися 3 березня.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною.
12 березня COVID-19 було підтверджено ще у двох українців – також у Чернівцях і в Радомишлі Житомирської області.

Вранці 16 березня в Україні зареєстрували два нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію.

16 березня увечері стало відомо, що в столиці зареєстрували два випадки захворювання коронавірусом.

За інформацією МЗС, станом на 15 березня, за кордоном шестеро українців хворі на коронавірус.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 09:00 17 березня у світі зафіксовано понад 182 тисячі випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 7154 особи померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 79 433 людей.

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою.Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 40%, залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – зі скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами тощо.
В Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.

Згідно з рішенням РНБО від 13 березня, Україна також закриває на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.

Нагадаємо також, що 5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.

Читайте також:
Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна