В окупованій Горлівці попередньо зафіксували 12 випадків коронавірусу, – Аваков

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українські правоохоронці перевіряють інформацію щодо 12 випадків зараження коронавірусом в окупованій Горлівці на Донеччині.

Про це урядовець сказав у п’ятницю, 13 березня, під час виїзного засідання уряду, повідомляє “РБК-Україна”.

Аваков зазначив, що в Україні запроваджуватимуть обмеження для іноземних громадян через пункти пропуску.

“Плануємо пропускати громадян України, які зареєстровані не на окупованій території. Зараз маємо попередню інформацію про 12 випадків корона вірусу у Горлівці. Тому ми повинні зробити контроль. Якщо, скажімо, людина зареєстрована у Горлівці, її не пропустять на територію України, поки діє карантин”, – сказав очільник МВС.

Як інформувала “Новинарня“, 12 березня в Україні коронавірус виявили у жінки пенсійного віку з Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії протягом останніх 14 днів.
3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною.

5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.

У Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.

Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності сягає 40%. Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

За даними інфографіки Інституту Гопкінса, станом на ранок 13 березня у світі зафіксовано понад 135,2 тисячі випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 4977 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – майже 70 тисяч людей.

Найбільше інфікованих у Китаї – 80942 (померли – 3180, в цій країні хвороба вже йде на спад). На другому місці поширенням вірусу Італія – понад 15,1 тис. інфікованих (щонайменше 1016 померли). В Ірані – понад 10 тис. інфікованих (429 померли), у Південній Кореї – 7869 (66 померлих).
В Іспанії вже 3864 уражених (90 смертей), у Німеччині – 3059 (6 померлих), у Франції – 2879 (61).
Перші смерті внаслідок COVID зафіксовано у сусідів України – в Польщі та Болгарії.

Низка країн ЄС (Італія, Франція, Іспанія, Німеччина, Польща) запровадили жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – зі скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням багатьох підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами тощо.

Читайте також:
У “Борисполі” арештували півтори тонни медичних масок, що прямували в Італію і ОАЕ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна