Розслідування справ Майдану в ДБР очолив експрокурор Олександр Буряк

 

Керівником відділу з розслідування “справ Майдану” в ДБР став Олександр Буряк, який до цього обіймав посаду заступника директора Державного бюро розслідувань, відповідав за роботу оперативних підрозділів та займався їх укомплектуванням.

Як передає “Новинарня“, про це в четвер, 2 січня, повідомила пресслужба ДБР.

У ДБР Буряк прийшов із прокуратури Києва. У 2015-2017 роках він працював заступником прокурора м. Києва, заступником начальника управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури столичної прокуратури.

Зазначається, що Олександр Буряк був відібраний на керівну посаду в ДБР комісією за участю представників консультативної місії Ради Європи.

“Він має значний досвід на керівних посадах у слідчих підрозділах, під егідою консультативної місії Ради Європи пройшов навчання у структурних підрозділах Європейського суду з прав людини з питань забезпечення прав і свобод громадян під час проведення досудового розслідування та вивчав європейську практику з розслідування злочинів, пов’язаних з порушенням прав людини”, – ідеться в повідомленні.

“Завершення розслідування справ Майдану – одне з найвідповідальніших завдань, яке зараз стоїть перед Державним бюро розслідувань. Це складний напрям роботи, де потрібне не лише бажання, а й значний досвід роботи у слідстві. Керівництво Державного бюро розслідувань це добре розуміє, тому доручили цю відповідальну роботу мені. Наразі триває переведення слідчих та прокурорів з Генеральної прокуратури України до нашого відділу, як це передбачено змінами до Закону України «Про Державне бюро розслідувань»”, – сказав Олександр Буряк, якого цитує сайт ДБР.

Олександр Буряк здобув вищу освіту у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (Харків) за спеціальністю “правознавство”.
У правоохоронних органах з 1998 року. Працював на посадах слідчого, старшого слідчого, слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Київської області, заступника начальника слідчого відділу прокуратури міста Києва, старшого слідчого в особливо важливих справах Генпрокуратури України.

Як повідомляла “Новинарня“, з 20 листопада 2019 року Генпрокуратура втратила повноваження вести слідство, усі незавершені справи передаються в НАБУ й ДБР, зокрема справа злочинів проти Майдану 2013-2014 років.
Сергій Горбатюк, який раніше керував розслідуванням “справ Майдану”, втратив посаду начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ 23 жовтня через небажання проходити прокурорську переатестацію.

3 грудня Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про реформування Державного бюро розслідувань. Відповідно до нього, Роман Труба втратив посаду голови ДБР.

Під тиском громадськості, з метою забезпечення безперервності розслідування справ Майдану в новому законі передбачено можливість переведення слідчих органів прокуратури та прокурорів, які розслідували ці справи, до ДБР без обов’язкового проведення конкурсу.

У попередньому проєкті закону не було передбачене таке переведення. На ньому наполягала адвокатка майданівців Євгенія Закревська, яка разом із прибічниками оголошувала голодування з відповідними вимогами.

27 грудня т.в.о. голови ДБР була призначена депутатка від “Слуги народу” Ірина Венедіктова.

Раніше, в грудні, відділ у справах Майдану в ДБР очолив колишній поліцейський Павло Нікульніков.

Читайте також:
ДБР визнало, що у 2019 році не впоралося з першочерговими завданнями

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна