У Трампа непрямо визнали, що тиснули на Україну у зв’язку з розслідуванням проти Байдена

 

Керівник адміністрації Білого дому Мік Малвані випадково зізнався, що рішення призупинити надання оборонної допомоги Україні було пов’язане з розслідуванням проти демократів, яке призвело до початку процедури імпічменту.

Про це він заявив під час пресбрифінгу перед журналістами в четвер, 17 жовтня, повідомляє CNN.

“В.о. керівника апарату Білого дому Мік Малвані зробив приголомшливе визнання у четвер, фактично, підтвердивши, що президент Дональд Трамп заморозив майже 400 млн доларів оборонної допомоги Україні, щоб натиснути на цю країну для проведення розслідування проти демократів”, – зазначає телеканал.

Під час виступу перед журналістами Малвані зазначив, що йому відомо лише про запит США щодо розслідування справи, пов’язаної зі зламом сервера Демократичного національного комітету на виборах 2016 року. При цьому він не став уточнювати, що з оприлюдненого недавно листування американських дипломатів стало відомо про спроби змусити Україну провести розслідування проти компанії Burisma, з якою був пов’язаний син Джо Байдена, Хантер.

“Тому ми і затримали фінансування”, – сказав Малвані, додавши тезу про стурбованість Трампа щодо корупції в Україні.

Водночас, як пише видання, президент Трамп упродовж кількох тижнів наголошував, що у його рішенні призупинити оборонну допомогу Україні не було жодної “quid pro quo” (послуги за послугу). Однак Малвані на останній пресконференції підтвердив зворотне, зазначається в публікації.

Читайте також:
Джуліані теж відмовився співпрацювати з Конгресом у справі імпічменту Трампа

Як інформувала “Новинарня“, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка представляє Демократичну партію, 24 вересня зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента Дональда Трампа через скандал, пов’язаний з імовірним тиском на українського лідера Володимира Зеленського.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня і через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Як відомо, президента США Дональда Трампа запідозрили у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з президентом України Зеленським. Відповідне розслідування почалося за скаргою неназваного держслужбовця, який мав доступ до розмови Трампа.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Хантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Хантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США від демократів Джо Байдена. Тепер Байден-старший балотується в президенти США і є прямим конкурентом Дональда Трампа.

За припущеннями медіа, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням американської військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім призупиняє допомогу Україні для перевірки.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа.
За даними ЗМІ, в нижній палаті Конгресу є більшість голосів за імпічмент.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Білий дім, Пентагон, адвокат Джуліані та віцепрезидент США Майк Пенс відмовилися надавати документи комітетам Палати представників на запити щодо імпічменту.

Читайте також:
Імпічмент Трампу: від Білого дому вимагають документи про оборонну допомогу Україні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна