Імпічмент Трампу: від Білого дому вимагають документи про оборонну допомогу Україні

 

Голови трьох комітетів Палати представників, що ведуть розслідування з імпічменту президента США Дональда Трампа, надіслали повістки Пентагону, а також адміністративно-бюджетному управлінню Білого дому для отримання документів, пов’язаних із призупиненням оборонної допомоги Україні.

Про це йдеться в офіційному повідомленні 7 жовтня, оприлюдненому на сайті Розвідувального комітету Палати представників.

“З огляду на розслідування з імпічменту, що проводиться Палатою представників, ми надсилаємо повістку, яка вимагає від вас надати документи, викладені в супровідному графіку, до 15 жовтня 2019 року”, – сказано в документі від імені керівників комітетів з питань розвідки (Адам Шифф), нагляду та реформ (Елайджа Каммінгз) та закордонних справ (Еліот Енгел) – представників Республіканської партії.

Як уточнили законодавці, комітети розслідують, “наскільки президент Трамп поставив під загрозу національну безпеку [США], коли змушував Україну втрутитися у наші вибори 2020 року, та відмовив у наданні військової допомоги, гарантованої Конгресом, щоби допомогти Україні протистояти російській агресії”.

Свій запит законодавці обґрунтували повідомленнями про те, що в липні 2019 року президент Трамп наказав в.о. главі адміністративно-бюджетного управління Міку Малвані призупинити військову допомогу Україні. Малвані, своєю чергою, передав розпорядження президента Пентагону й Державному департаменту.

Як сказано в документі, чиновники Держдепу й Пентагону були “спантеличені й стривожені” після того, як дізналися про директиву Білого дому. У Міністерстві оборони намагалися переконати Білий дім, що допомога Україні є ефективною, і її не слід розглядати так само, як іншу зарубіжну допомогу.

Читайте також:
У справі про тиск Трампа на Зеленського з’явився другий викривач

Трамп не чинив тиск і не висував умов для зустрічі, – Зеленський

Як інформувала “Новинарня“, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка представляє Демократичну партію, 24 вересня зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента Дональда Трампа через скандал, пов’язаний з імовірним тиском на українського лідера Володимира Зеленського.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня і через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Як відомо, президента США Дональда Трампа запідозрили у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з президентом України Зеленським. Відповідне розслідування почалося за скаргою неназваного держслужбовця, який мав доступ до розмови Трампа.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Хантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Хантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США від демократів Джо Байдена. Тепер Байден-старший балотується в президенти США і є прямим конкурентом Дональда Трампа.

За припущеннями медіа, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням американської військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім призупиняє допомогу Україні для перевірки.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа.
За даними ЗМІ, в нижній палаті Конгресу є більшість голосів за імпічмент.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Читайте також:
Волкер дав свідчення у справі про імпічмент Трампа

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна