Справа про “корупційне” пальне для МОУ пішла до Антикорсуду

 

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розтрати понад 58 млн грн під час закупівлі пального для Міноборони спрямовано до Вищого антикорупційного суду.

Про це 8 жовтня повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“У вказаному провадженні обвинувачуються колишній заступник міністра оборони України, директор та працівник відділу департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, службовець департаменту внутрішнього аудиту Міноборони, представник ТОВ “Трейд Коммодіті” у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також реальний кінцевий власник ТОВ “Трейд Коммодіті” – у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України”, – зазначили в САП.

Слідством встановлено, що у 2016 році без передбачених законом підстав було підписано додаткові угоди до договорів поставки паливно-мастильних матеріалів для потреб Міноборони, які передбачали підвищення цін на нафтопродукти. В результаті державі заподіяно збитків на суму 58,127 млн грн.

Як інформувала “Новинарня“, в жовтні 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили посадових осіб Міноборони на розтраті 149 млн. грн. при закупівлі в 2016 році палива для потреб армії. Тоді були затримані зокрема генерал-лейтенант Ігор Павловський та директор департаменту держзакупівель Володимир Гулевич.
Суд обрав запобіжний захід спершу у вигляді домашнього арешту, а потім – особистого зобов’язання. При цьому міністр оборони залишив Павловського на посаді.
У справі також фігурує директор “Трейд Коммодіті” Вадим Майко, якого оголошено у міжнародний розшук, та топ-менеджер компанії Володимир Гарькавий.

“Трейд комодіті” перемогла на торгах із закупівлі палива, бо запропонувала для МОУ найнижчу на той момент ціну. Але через зростання цін на українському і світовому ринках було прийнято рішення змінити ціни, що, за словами сторони захисту, не суперечить законодавству.
Як повідомляв адвокат одного з інвесторів компанії Віталій Касько, навіть після укладення додаткових угод з Міноборони ціни на паливо від “Трейд комодіті” були найнижчими на ринку державних закупівель. За його словами, навіть НАБУ купувало паливо дорожче в комерційних структур, ніж військові.

Ще в березні 2018 року Павловський заявляв, що хоче швидшого суду, щоб розбити “дуту справу”.

Посаду заступника міністра він втратив лише восени 2019 року.

Читайте також:
Справа про корупційне пальне для Міноборони: НАБУ затримало інвестора “Трейд Коммодіті”

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна