Українські керівники відвідають населені пункти, де заплановано розведення військ

 

Представники центральної української влади наступного тижня відвідають населені пункти Петрівське, Золоте та Станиця Луганська, де заплановано розведення військ або вже відбулося таке розведення.

Про це повідомляє пресслужба президента України за підсумками зустрічі в ОП, що відбулася в суботу, 5 жовтня, за участі Володимира Зеленського, начальника Генштабу Руслана Хомчака, голови СБУ Івана Баканова, міністрів внутрішніх справ Арсена Авакова, закордонних справ Вадима Пристайка, помічника президента Андрія Єрмака та ін.

Зазначається, що учасники зустрічі обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, зокрема в районі населених пунктів Золоте та Петрівське.

“Глава держави наголосив, що питання безпеки українців, а особливо населення у зоні розведення, і досягнення стійкого миру на сході країни є пріоритетними для нього”, – йдеться в повідомленні ОП.

“Очікується, що наступного тижня представники влади відвідають Петрівське, Золоте та Станицю Луганську, щоб особисто переконатися у тому, що місцевим мешканцям нічого не загрожує”, – сказано в повідомленні.

Також у ході зустрічі обговорювалося питання будівництва мосту через Сіверський Донець поблизу Станиці Луганської, де відкрили тимчасовий перехід для громадян.

Як інформувала “Новинарня”, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.
Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році часткове розведення сил відбувалося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на кілька сотень метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, і відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.

Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ. Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ. Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.
Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

На засіданні Тристоронньої контактної групи було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.
Згідно з досягнутими домовленостями, сторони одночасно мали розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

При цьому ватажки ОРЛО заявляли, що міст є “територією ЛНР”, і присутність на ньому українських силовиків означатиме “акт агресії проти “Луганської республіки”. Російська сторона нібито пообіцяла вплинути на ОРЛО в цьому питанні.

7 липня у рамках робочої поїздки президент Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську і пройшов далі нульової позиції Збройних сил України вглиб зони розведення. Разом із президентом Європейської ради Дональдом Туском Зеленський дійшов до зруйнованого мосту, через який люди перетинають лінію розмежування.

25 липня українським інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

1 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розміновувати територію біля зруйнованого мосту. За день українські сапери виявили 31 міну поблизу мосту.
22 серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що українська сторона закінчила розмінування і заявила про готовність почати ремонтні роботи, включаючи усунення фортифікаційних споруд.

24 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України в Станиці почала роботи з обстеження фортифікаційної споруди опорного пункту на наявність вибухонебезпечних предметів з правого боку від дороги в напрямку незаконних збройних формувань.

2 вересня президент Зеленський оголосив про початок відновлення зруйнованого мосту у Станиці Луганській – після того, як було розібрано блокпост на непідконтрольній українським військовим частині переправи. Ремонт транслюється онлайн через вебкамеру.

Очікується, що роботи будуть завершені до 15 листопада.

3 вересня українська сторона завершила повний демонтаж фортифікаційних споруд поблизу зруйнованого моста.

За даними української сторони СЦКК, збройні формування РФ на початку жовтня вчиняли обстріли на ділянках розведення сил та засобів у напрямку н.п. Богданівка та Золоте-4.

На ТКГ в Мінську датою розведення військ у районі Золотого й Петрівського назвали 7 жовтня.

Читайте також:
“Ето всьо ваш Парашенка”: як виглядає контакт України й “ЛНР” на мосту Станиці після розведення військ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна