Розмова Зеленського з Трампом: у Німеччині невдоволені тим, як президент України оцінив Меркель

 

У Німеччині невдоволені тим, як Володимир Зеленський під час скандальної телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом оцінив зусилля уряду ФРН, погодившись з американським колегою в тому, що канцлер Ангела Меркель робить мало для України.

Про це 27 вересня написав німецький часопис Spiegel у статті “Як федеральний уряд реагує на президента України Зеленського?”

Як відомо зі стенограми, в ході телефонної розмови Дональд Трамп заявив, що Ангела Меркель “багато говорить, але мало робить”. У відповідь Зеленський сказав: “Ви маєте рацію навіть не на 100, а на всі 1000%”.

Як зазначають журналісти видання, під час бесіди з Трампом Зеленський не оцінив дипломатичні зусилля Меркель, і “це викликає незадоволення в Берліні”.

Лідер соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі Рольф Мютценіх зазначив, що саме канцлер Німеччини і колишній міністр закордонних справ, а нині президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр зробили все для того, щоб регіон не перетворився на осередок військового конфлікту.

Як сказано в статті, тепер український посол в Берліні Андрій Мельник намагається “склеїти уламки”. Дипломат зазначив, що Зеленський цінує “величезну особисту участь канцлера Німеччини”.

Однак німецький уряд, незважаючи на невдоволення Зеленським, покладає провину на Вашингтон, зазначено в матеріалі “Шпігеля”.

Як вважає глава зовнішньополітичного комітету Бундестагу Норберт Реттген, розмова Трампа і Зеленського засвідчила, що американський лідер використовує свою владу “в особистих інтересах, в інтересах своєї передвиборчої боротьби, а також проти Німеччини та Європи”.

На думку Мютценіха, Трамп залишився вірним девізу про те, що “краще підживлювати невдоволення, ніж працювати над спільною згодою і рішеннями серед партнерів”.

Читайте також:
“Рука Москви”: у США заявили, що до телефонної розмови Трампа та Зеленського може бути причетна РФ

Як інформувала “Новинарня“, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка представляє Демократичну партію, 24 вересня зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента Дональда Трампа через скандал, пов’язаний з імовірним тиском на українського лідера Володимира Зеленського.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня і через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Перед цим президента США Дональда Трампа запідозрили у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з президентом України Зеленським. Відповідне розслідування почалося за скаргою неназваного держслужбовця, який мав доступ до розмови Трампа.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Хантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Хантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США від демократів Джо Байдена. Тоді він вимагав від Києва відставки генерального прокурора Віктора Шокіна та пов’язував це з наданням Україні допомоги на суму 1 млрд доларів.
Тепер Байден-старший балотується в президенти США і є прямим конкурентом Дональда Трампа.
У кампанії Байдена стверджують: його дії щодо України у 2016 році відповідали цілям політики США в Україні, і він не обговорював це питання із сином.

За припущеннями медіа, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням американської військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім призупиняє допомогу Україні для перевірки.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа.
За даними ЗМІ, в нижній палаті Конгресу є більшість голосів за імпічмент.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Читайте також:
Заокеанський шантаж: Трамп заявив, що продовжить затримувати військову допомогу для України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна