“Російські тіні”. В італійському сенаті обговорили нові деталі справи Марківа

 

В італійському Сенаті відбулася пресконференція “Російські тіні”, присвячена справі Віталія Марківа.

Про це в четвер, 25 липня, писав на сторінці у соцмережі Facebook голова “Християнського товариства українців в Італії”, координатор оргкомітету “Євромайдан Рим” Олесь Городецький.

Зазначається, організаторами пресконференції стала італійська партія “Італійські радикали” за підтримки сенаторки Емми Боніно. Під час пресконференції виступили виконавчий секретар партії “Італійські радикали” Сільвія Мандзі, адвокат Віталія Марківа Рафаелле Делла Валле і керівник асоціації адвокатів-криміналістів, яка об’єднує більше восьми тисяч італійських адвокатів Джан Доменіко Каяцца.

“Виступаючи з вступним словом, Сільвія Мандзі, зокрема, зазначила, що її політична сила завжди виступала за гарантоване право кожної людини на правосуддя. Вона наголосила, що попри справедливе бажання знайти правду про загибель італійського фоторепортера Андреа Роккеллі, не допустимо просто призначати винного“, – пише про перебіг заходу в Італії Городецький.

Мандзі у сповій доповіді наголосила, що суд має опиратися лише на докази, а не “на якісь ідеологічні чи політичні обставини”. Вона також зупинилася на деяких моментах висвітлення процесу в пресі, цитуючи уривки зі статей, які були некоректні і не припустимі, з точки зору журналістської етики. Пані Мандзі також розповіла про російські впливи, які сприяли формуванню громадської думки.

Адвокат Віталія Марківа, Рафаелле Делла Валле у своєму виступі зазначив, що не збирається оцінювати роботу суддів, бо розуміє, як син судді, що є багато чесних професіоналів.

“Але конкретне рішення суду присяжних Павії позбавляє віри в правосуддя. Він наголосив, що не бачить сенсу чекати на мотиваційну частину рішення суду, бо 2 додати 2 не може дорівнювати 5. Адвокат Делла Валле наголосив, що в цій справі навіть достеменно не відомо, з якого боку стріляли, не кажучи вже про те, хто стріляв. То як можна давати 24 роки Марківу? За що?”, – пише Олесь Городецький.

Він також зацитував повний текст звинувачення і пояснив, що немає жодного доказу, який би підтвердив, хоча б один його пункт. Він в деталях зупинився на позиції захисту, навівши аргументи, що стріляли з боку сепаратистів.

Адвокат зазначив, що небажання прокурора поїхати на місце трагедії та провести слідчі експерименти і огляд місцевості є м’яко кажучи дивними. Адже ці дії могли б спростувати тезу причетності Марківа. А прокурор у справі є по суті першим суддею і він зобов’язаний перевірити всі обставини справи.

Кричущим порушенням назвав адвокат неврахування відео з місця пригоди, де Міронов говорить про перехресний вогонь, снайпера поруч та близький міномет.

“Навіть якщо допустити, що суд прийняв більш переконливою позицію прокурора, то як можна пояснити збільшення на 7 років терміну покарання? Говорячи про Віталія, адвокат назвав його поведінку дуже гідною, поведінкою військового”, – йдеться в дописі.

Адвокат Делла Валле пообіцяв, що буде добиватися справедливості у цій справі протягом всього часу, який Господь відвів йому на життя.

Резюмуючи, Городецький наголосив: пресконференція в Сенаті стала важливим моментом у боротьбі за справедливість у справі Віталія Марківа.

Як інформувала “Новинарня“, попри наявність переконливих доказів у тому, що Віталій Марків ніяк не міг бути причетним до обстрілу, внаслідок якого загинули у травні 2014 року на Донеччині загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, суд у місті Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув’язнення.

Також суд постановив притягнути до криміналу нардепа-атовця Богдана Матківського, який командував підрозділом Марківа на Донбасі.

Поліція Італії заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року.

Старший сержант Віталій Марків є заступником командира взводу в 1-му батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

За визнанням італійського прокурора, старший сержант НГУ Віталій Марків не вчинив злочину убивства, але він інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті зі, свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявлявв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

17 травня 2019 року глава МВС Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Читайте також:
ЗМІ дізналися, хто заклав нацгвардійця Марківа в Італії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна