Прокуратура Італії просить для нацгвардійця Марківа 17 років. І хоче притягнути нардепа Матківського

 

Прокуратура італійського міста Павія просить засудити українського нацгвардійця Віталія Марківа до 17 років ув’язнення за сприяння в умисному вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Про це в п’ятницю, 24 травня, заявив у судовому засіданні прокурор Андреа Дзанончеллі під час виступу із завершальним словом, передає “Радіо Свобода”.

За твердженням прокурора, старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків не вчинив злочину убивства, але він інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті зі, свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Марків, перебуваючи на позиції на горі Карачун, у силу своїх службових обов’язків не міг не знати, по кому буде спрямований вогонь, переконаний обвинувачувач Дзанончеллі.

За його словами, Марків був співучасником злочину, не беручи в ньому безпосередньої участі.

Не навівши конкретної аргументації умисного наміру вбивства, прокурор підсумував: “Там убивали журналістів. На цьому крапка”.

У смерті італійця прокурор поклав відповідальність також на позафракційного народного депутата України Богдана Матківського, колишнього командира підрозділу Нацгвардії, якому підпорядковувався Марків. Дзанончеллі подав до суду присяжних запит з’ясувати можливість відкриття судової справи проти нардепа.

Зважаючи на тяжкість злочину, за кримінальним кодексом Італії Віталію Марківу загрожувало до 24 років позбавлення волі. Втім, через пом’якшувальні обставини (Марків не має судимості, добре поводився під час процесу) прокурор вирішив зменшити термін на третину – до 16 років, проте додав ще один рік за злочин у замаху на життя французького фотографа Вільяма Ругелона, який був поранений внаслідок перехресного вогню 24 травня 2014 року, коли загинули Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов.

Мати підсудного Оксана Максимчук повідомила, що Віталій нормально відреагував на виступ обвинувачувача і відстоює свою непричетність до злочину.

“Сподіваюся, захист доведе невинуватість мого сина, і присяжні ухвалять об’єктивне рішення”, – сказала Оксана Максимчук у коментарі “Радіо Свобода”.

Родина Роккеллі схвально оцінила виступ прокурора, висловивши задоволення реконструкцією подій від прокурора.

“Ми підтверджуємо, що не шукаємо помсти. А чи запропонований термін ув’язнення достатній – не знаємо, це справа прокуратури. Хай там це оцінюють, відповідно до міри провини підсудного”, – сказав батько загиблого фотографа Ріно Роккеллі.

На початку засідання суд присяжних остаточно відхилив прохання захисту провести додаткове розслідування на місці події в Донецькій області України. Суддя Аннамарія Гатто оголосила, що це не є необхідним “через давність події та наявність того, що було з’ясовано на етапі розслідування”.

Читайте також:
“Притягнути Україну”. В Італії почали судити Нацгвардійця Марківа

Італія ігнорує звернення ГПУ щодо справи нацгвардійця Марківа

“Вийти на Майдан, бо порятунок сержанта Марківа – тепер вже наша справа”,
– волонтерка Макарова

Віталій Марків

Як повідомляла “Новинарня“, 30 червня 2017 року поліція Італії заарештувала в аеропорту Болоньї 28-річного громадянина України Віталія Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 2014 року біля Слов’янська на Донеччині.

Старший сержант Марків є заступником командира взводу в батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

Генпрокуратура України звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявив також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У серпні 2017 року нардепа Андрія Антонищака – координатора батальйону Кульчицького – допитували в Італії в справі Марківа.

17 травня 2019 року глава МВС Арсен Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Читайте також:
ЗМІ дізналися, хто заклав нацгвардійця Марківа в Італії

Італійське звинувачення нацгвардійця Марківа базується
на відео француза Роглона. Батько вбитого Рокеллі дав пояснення

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна