“Притягнути Україну”. В Італії почали судити Нацгвардійця Марківа

оновлено

В італійському місті Павія почався суд у справі бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого обвинувачують у вбивстві журналіста з Італії на Донбасі 2014 року.

Як повідомив канал “112 Україна”, у п’ятницю, 6 липня, справа Марківа вперше розглядалася в суді присяжних по суті. До того десять місяців справа перебувала у суді попередніх розслідувань.

Зазначається, що справу Марківа розглядають як важкий злочин.

“Сьогодні суд вирішував три питання. Перше – як далі працюватимуть. Вирішили, що це буде 14 вересня, і далі кожні два тижні”, – сказала кореспондент.

Також сторона обвинувачення хоче долучити як відповідача державу Україну в особі посла України в Італії – йому хочуть дати змогу ознайомитися зі справою детально.

“Далі розглядалося, чи допускати журналістів до зйомки. Як наслідок, тільки “Радіо Свобода”, один з італійських каналів та один російський (“Росія-1” – “Н”) були акредитовані – було заявлено, що більше ніхто не буде допущений на наступні слухання”, – повідомила журналістка.

“Сторона захисту, адвокат Марківа подали клопотання і протест, але суд не звернув на це уваги. Ніякого фактажу, дослідження балістичної експертизи не було надано. Всі сторони про це мовчать, а адвокат Марківа припускає, що їх немає”, – додала кореспондент “112-го”.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, позов на ім’я посла України в Італії Євгена Перелигіна подали Національна федерація італійської преси (FNSI), Асоціація журналістів Ломбардії та Асоціація фоторепортерів CesuraLab, яку заснував Андреа Роккеллі.

На думку довірених дипломатичних джерел “Радіо Свобода”, “справа Марківа стає політичною і переходить на вищий рівень, адже тепер ідеться про обвинувачення не лише громадянина України в убивстві, а й держави Україна”.
Інтереси країни захищатиме посольство України в Італії спільно з міністерством юстиції України, зазначено в повідомленні.

На засіданні 6 липня були присутні обвинувачений Віталій Марків, адвокати обох сторін та їхні родичі і друзі.

Як розповів голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, судова зала була вщерть заповнена.


Серед учасників також були представники дипломатичного корпусу України в Італії, кілька десятків активістів української громади з національними стягами, які біля будівлі суду влаштували флешмоб на підтримку арештованого співвітчизника.

Сьогоднішнє перше засідання було формальним, питання по суті не розглядалося. 14 вересня має розпочатися заслуховування свідків у справі.

Читайте також:
Італія ігнорує звернення ГПУ щодо справи нацгвардійця Марківа

“Вийти на Майдан, бо порятунок сержанта Марківа – тепер вже наша справа”,
– волонтерка Макарова

Віталій Марків

Як повідомляла “Новинарня“, 30 червня 2017 року поліція Італії заарештувала в аеропорту Болоньї 28-річного громадянина України Віталія Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 2014 року біля Слов’янська.

Старший сержант Марків є заступником командира взводу в батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.
За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського  озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

Генпрокуратура України звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявив також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У серпні 2017 року нардепа Андрія Антонищака – координатора батальйону Кульчицького – допитували в Італії в справі Марківа.

Читайте також:
ЗМІ дізналися, хто заклав нацгвардійця Марківа в Італії

Італійське звинувачення нацгвардійця Марківа базується
на відео француза Роглона. Батько вбитого Рокеллі дав пояснення

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна