Парламент Венесуели заявив про спробу вивезти у Росію 20 тонн золота

 

Парламент Венесуели, що складається головно з опозиції, звинуватив владу у спробі вивезти запаси золота в Росію.

Як передає “Новинарня“, про це повідомила прес-служба Національної асамблеї країни у Twitter.

“Ми отримали інформацію від співробітників Банку Венесуели: з Москви прибув літак, на якому збираються вивезти не менше 20 тонн золота. Ми вимагаємо від банку пояснень з приводу того, що відбувається. Це золото не Калікст Ортеги (глава центрального банку Венесуели, – “Н”), воно належить народу Венесуели”,– мовиться у тексті.

Хосе Геррера, депутат парламенту та економіст, який довгий час пропрацював у Банку Венесуели, пояснив, що кредитна установа уповноважена здійснювати операції із золотом: продавати, закладати або здійснювати свопи.

У своєму Twitter він наголосив, що народ має право знати, яку транзакцію збирається робити банк, якщо це зручно для країни.


Як повідомляла “Новинарня“, що 28 січня з Москви до Каракасу вилетів цивільний рейс Nordwind Airlines, але пасажирів на ньому не було.

Політичне протистояння у Венесуелі, із вуличними протестами опозиції та вбивствами сотень протестувальників, тягнеться вже не перший рік на тлі економічного колапсу й загального зубожіння населення.

Позачергові президентські вибори відбулися 20 травня 2018 року. За даними влади, при явці 46% переміг чинний президент-соціаліст Ніколас Мадуро, який набрав 67,8%. Опозиція не визнала ці результати, так само протестували США, країни Заходу, більшість країн Латинської Америки. Мадуро визнали не більше 20 країн, зокрема путінська Росія.

Інавгурація Ніколаса Мадуро пройшла на тлі протестів лише 10 січня 2019 року. Після цього почалися нові вуличні виступи проти його влади.

За даними спостерігачів неурядової організації “Центр моніторингу за соціальною конфліктністю” (OVCS), під час акцій протестів 22 та 23 січня у країні загинули щонайменше 13 людей. Згодом число жертв подвоїлося.

23 січня спікер Національної асамблеї (парламенту Венесуели) Хуан Гуайдо на мітингу проголосив себе в. о. президента країни. Його визнали главою держави США, Канада, Австралія, Ізраїль, деякі країни ЄС. У свою чергу Мадуро підтримали Росія, Китай, Іран і Туреччина.

Мадуро назвав дії опозиції державним переворотом і оголосив про розрив дипвідносин зі США та повернення дипломатів. У відповідь на заклик США і ЄС провести нові вибори він заявив, що не має наміру залишати посаду президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.

За час акцій протесту після переобрання на другий термін президента Ніколаса Мадуро кількість затриманих серед протестувальників перевищила півтисячі осіб.

Читайте також:
Трамп провів переговори з опозиційним в.о. президента Венесуели Гуайдо

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна