“Мій брат Мадуро”: Ердоган підтримав президента Венесуели, ЄС закликає до вільних виборів

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтримав президента Венесуели Ніколаса Мадуро, після того як голова Національних Зборів (парламенту), лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов’язків глави держави.

Про це повідомив у “Твіттері” прес-секретар турецького президента Ібрагім Калін, пише “Європейська правда“.

“Наш президент провів телефонну розмову і висловив підтримку Туреччини президенту Венесуели Ніколасу Мадуро і сказав: «Мій брат Мадуро! Тримайся, ми підтримуємо вас!»” – написав Калін, додавши хештег #WeAreMADURO (“Ми – Мадуро”).

Тим часом на політичну кризу у Венесуелі відреагував Євросоюз, закликавши до початку негайного політичного процесу, який приведе до вільних виборів відповідно до конституційного порядку.

“ЄС повністю підтримує Національні збори як демократично обраний інститут, повноваження якого необхідно відновити і поважати. Громадянські права, свобода та безпека всіх членів Національних зборів, включаючи його президента Хуана Гуайдо, повинні дотримуватися і поважатися”, – йдеться у заяві Верховного представника ЄС із зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні.

Могеріні підкреслила, що насильство і надмірне застосування сили підрозділами безпеки абсолютно неприйнятні і не вирішать кризу.

“Народ Венесуели має право на мирні демонстрації, він може вільно вибирати своїх лідерів і вирішувати своє майбутнє”, – наголосила глава дипломатії ЄС.

Вона запевнила, що Європейський Союз і його держави-члени “як і раніше, готові підтримати відновлення демократії і верховенства права у Венесуелі за допомогою надійного мирного політичного процесу відповідно до конституції”.

Президент Європейської Ради Дональд Туск також наголосив на підтримці лідера венесуельської опозиції як керівника держави.

“Я сподіваюся, що вся Європа об’єднається на підтримку демократичних сил у Венесуелі. На відміну від Мадуро, парламентська асамблея, включаючи Хуана Гуайдо, має демократичний мандат від громадян Венесуели”, – написав Туск у “Твіттері”.

Як повідомляла “Новинарня“, лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом, після багатотисячної акції протесту проти Мадуро, що прокотилася всією країною.

Гуайдо підтримали США, Канада, Бразилія і багато латиноамериканських країн (Колумбія, Парагвай, Чилі, Аргентина, Перу, Еквадор).

Після цього Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами.

Тим часом, Вашингтон відмовився виконувати розпорядження президента Венесуели Ніколаса Мадуро, який заявив, що американські дипломати мають протягом 72 годин залишити територію країни. “Сполучені Штати не визнають режим Мадуро як уряд Венесуели”, – заявив держсекретар США Майк Помпео.

Мексика та Уругвай дотримуються нейтральної позиції, їх уряди закликали венесуельців до діалогу.

Болівія, Куба та Нікарагуа відмовилися підтримати Гуайдо.

ОНОВЛЕНО
Про підтримку Ніколаса Мадуро офіційно заявила Росія. У заяві, оприлюдненій на сайті міністерства закордонних справ РФ, Мадуро названий “законним президентом Венесуели”.

У Москві вважають, що “двовладдя у Венесуелі спрямоване на поглиблення розколу у венесуельському суспільстві, зростання фронтального вуличного протистояння, кардинальну дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації та подальшу ескалацію конфлікту”.

У самій Венесуелі про підтримку Мадуро як президента зявив міністр оборони Владімір Падріно.

“Солдати Батьківщини не приймають президента, який працює на темні сили або призначає сам себе у незаконний спосіб”, – написав він у “Твіттері” про Гуайдо.

Політичне протистояння у Венесуелі, із вуличними протестами опозиції та вбивствами сотень протестувальників, тягнеться вже не перший рік.
Позачергові президентські вибори відбулися 20 травня 2018 року. За даними влади, при явці 46% переміг чинний президент-соціаліст Ніколас Мадуро, який набрав 67,8%. Опозиція не визнала ці результати, так само протестували США, країни Заходу, більшість країн Латинської Америки. Мадуро визнали не більше 20 країн, зокрема путінська Росія.

Інавгурація Ніколаса Мадуро пройшла на тлі протестів лише 10 січня 2019 року. Після цього почалися нові вуличні виступи проти його влади.

За даними спостерігачів неурядової організації “Центр моніторингу за соціальною конфліктністю” (OVCS), під час акцій протестів 22 та 23 січня у країні загинули щонайменше 13 людей. Згодом місцеві ЗМІ повідомили про 16 загиблих і близько 150 затриманих під час акцій.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна